Aqua Fit – Cvičení ve vodě
2 mins read

Aqua Fit – Cvičení ve vodě

Nebaví vás jen pouhé cvičení ve fitness centrech, běhání v přírodě nebo zvedání činek? Vyzkoušejte víc aktivit, které vás mohou bavit. Užijte si dostatek zábavy i pohybu na sálových lekcích. Cvičení ve vodě pod názvem Aqua Fit vás bude rozhodně bavit.

Jak cvičení vypadá

Aqua fit je cvičení ve vodě, která nadnáší. A tak je cvičení jednodušší než klasické posilování nebo cvičení v běžných podmínkách.  Pokud máte rádi vodu a plavání, budete nadšeni. Sálové lekce typu Aqua fit jsou vhodné pro naprosté začátečníky, ale i pro osoby s nadváhou.

Díky vodě, která je vám buď do úrovně pasu nebo ramen, je pro vás pohyb o mnoho snazší, a tak zvládnete mnohem více cviků. Výhodou je také to, že vaše pohybové ústrojí není tak namáhané, cvičení je vhodné i pro ty, co mají problémy s koleny nebo kyčlemi.

Jak probíhají lekce

Lekce začínají lehkým zahřátím, jako u každého cvičení. Není vhodné pustit se do cvičení bez přípravy a uvolnění svalů. Pokračuje se cvičením se cvičebními pomůckami. Vzpomenout si tak můžete na dětská léta, kdy jste se učili plavat za pomoci nadnášejících pomůcek. Nakonec přichází opětovné protažení svalů a zamezilo se případné nehybnosti na druhý den.

Co k cvičení potřebujete

Pokud se rozhodnete právě pro sálové lekce Aqua fit, které jsou součástí členství ve fitness klubu, bude vám stačit ručník, plavky, případně potřeby jako do běžného bazénu a dostatečná zásoba pití. Součástí členství v klubu je i wellness zóna, kde si můžete odpočinout nejen v bazénu, ale také ve vířivce nebo v sauně.