Moje první botičky
5 mins read

Moje první botičky

 

Dnes vám vysvětlíme, proč je výběr prvních botiček velmi důležitý. Povíme si několik užitečných tipů. A nakonec se dozvíte něco velmi zajímavého.

Základem k pochopení výběru správných capáčků a následně botičky je vědět, jak se nožka vyvíjí. Dětská nožka je z větší části chrupavčitá a k úplnému zkostnatění dochází až během vývoje a růstu. Chrupavčitá a tedy měkká nožka je velmi snadno tvarovatelná. To je důvod, proč obezřetně vybírat obuv pro děti a jak snadno lze dětskou nožku nenávratně poškodit.

Pravidlo pro první botičky:

Nejdříve měkký capáček a až později první bota. První krůčky neznamenají ihned nákup klasické kotníkové botičky, na ty je ještě čas.

Capáček není jen srandovní jméno pro botičky

Capáček opravdu existuje a je to speciálně upravená první botička. Capáček je měkká bota s podrážkou, která chrání dětskou nožku, ale umožňuje vnímat terén. Proč je to důležité? Vnímání terénu umožňuje přes podrážku vnímat a reagovat na nerovnosti. Vyvíjí se tak smysl pro rovnováhu. Doma přes capáček bude nožka vnímat koberec, práh nebo dlaždičky. My už tyto jemné rozdíly nevnímáme, ale pro dětskou nožku jsou rozpoznatelné.

Od capáčku už jen krůček k botičce

Nebude stačit jen jeden, bude jich potřeba více. Nekupujte botičky do zásoby, nelze odhadnout kdy to bude a dětská nožka roste velmi rychle. První bota by měla být kotníčková, aby správně fixovala polohu nožky při chůzi.

Nákup první obuvi nastane pro někoho v létě a pro jiného v chladnějším období.

Částečně otevřená letní obuv nabízí hned dvě výhody. Lehčeji vyzkoušíte, zda má bota správnou velikost pro dětskou nožku a zároveň jsou prstíky chráněné. Hezky větrá a dítě nebude mít pocit vedra na nožce. I takové drobnosti jsou důležité, protože pokud se dítko nebude cítit v botičce dobře, nebude je chtít nosit.

Kdo pořizuje první botičku pro chladnější období, bude trošku v nevýhodě při výběru správné velikosti. Přečtěte si, jak správně vybrat velikost bot. 

Bez ohledu na roční období

Úzká prstová část botiček je velký problém, prstíky se deformují a tyto vady již nelze napravit. Proto dávejte při výběru pozor také na špičku botičky. Naše botičky pro první krůčky se odlišují od běžné klasické produkce především výrazně větším prostorem v prstové části.  Mají ambici neomezovat vývoj nohy zejména v přední části chodila, kde poskytují mnohem větší prostor.  Vynikají také svojí lehkostí a vysokou flexibilitou.

Tip pro vás:

Vyjímací stélka neboli vložka boty je důležitá z hygienického hlediska. Pokud bota zůstane nevyšlapaná do stran, tak stačí vyměnit vložku a můžete si je ponechat pro vaše další dítko.

Nekupujte boty do zásoby, dětská nožka roste rychle a každý drobeček dělá své první capání a krůčky v jiném věku. 

No a nakonec slíbená důležitá část. Jak to vidí naše děti a které se jim líbí?

 Já mám ráda růžovou.
Až vyrostu budu fotbalista.
Mám ráda veselé barvy.

 

To jsou pádné důvody na výběr konkrétní botičky, nemyslíte?

 

 

První botičky jsou baleny v exkluzivním dárkovém balení.

 

 

Zástupci společnosti FARE jsou vždy připraveni vám pomoci s výběrem botiček pro první krůčky.

Boty FARE si můžete objednat na našem e-shopu nebo vyzkoušet přímo u nás v jedné z podnikových prodejen, nebo v některé z našich smluvních prodejen.