Jak vybrat nejlepší hřiště s dětskou houpačkou?
5 min. čtení

Jak vybrat nejlepší hřiště s dětskou houpačkou?

Pokud máte k dispozici malé ratolesti a zároveň zahradu, jistě vás již napadlo, jestli by nemělo smysl pořídit jim vlastní hřiště. Vaše děti si budou hrát pod dohledem a v bezpečí. Jenže jak na to? Rádi vám poradíme!

Znáte FATMOOSE? Mají perfektní dětské houpačky. Je to kvalitní značka, která se inspiruje skandinávským stylem. Sází na kvalitu, bezpečnost, rychlé dodací lhůty a příjemné ceny. Navíc, základní filozofií firmy je: FATMOOSE dělá všechno z lásky.

Pro vývoj dítěte je důležité správné využití volného času. FATMOOSE vám pomůže proměnit vaši zahradu v místo plné možností a dobrodružství. Vaše děti opět naleznou zábavu a především hodnotný pohyb. To vše pod vaším dohledem a v bezpečí vaší zahrady.

Chcete se nechat inspirovat, jak si sestavit svůj sen? Připravili jsme pro vás jednoduchý manuál, který bude klíčem ke správně vybranému hřišti. Pojďme společně na to:

 

1.Kolik máte dětí a jak často k vám chodí jejich kamarádi?

Podle vaší individuální odpovědi budeme hledat vhodnou velikost hřiště. Pro jedináčka se asi spíše hodí single houpačka s pěknou konstrukcí a domečkem. Pro více dětí je potřeba houpaček více, aby se nám nehádaly, kdo z nich se má zrovna houpat. Jedna z možných základních variant houpací věže je JollyJack Star XXL.

Tahle fantasticky vymyšlená konstrukce dokáže proměnit i to nejklidnější dítě v houpačkového ďábla. Je to ideální varianta i pro malé lezce, kterým se dá žebřík vytunit lezeckými kameny. Děti velmi ocení lehce zvlněnou skluzavku. Konstrukce je navíc z tlakově impregnovaného dřeva. Houpaček mají velký výběr a je možné si tudíž měnit varianty od bezpečnostních batolecích až po superhoupačky.

2.Kolik let je vašim dětem a jaké jsou jejich oblíbené aktivity?

Touto odpovědí si ujasníte, jaké prvky by mělo hřiště mít. Například osmileté dítě nepotřebuje písek na plácání bábovek, možná ani nebude toužit po skluzavce. Co ale určitě ocení, bude pořádná lezecká věž, kde si může zdokonalit veškeré své šplhací dovednosti. Takovému dobrodruhovi se jistě bude hodit prolézačka CleverClimber Club XXL.

Na té může vaše ratolest šplhat po lezeckém žebříku, viset hlavou dolů jako opice v lezecké síti nebo zdolávat stěnu jako pravý horolezec. Součástí je žebřík EasyUp a šplhací lano LineUp, které nabízejí spousty možností na trénink rovnováhy a posilování. Variabilní výška hrazdy umožňuje takzvanou chytrou rostoucí verzi prolézačky.

3.Budou chtít moje děti domeček?

Jasně, že ano! A FATMOOSE má domečků, které jsou vestavěné ale i samostatně stojící, mnoho variant. Velmi oblíbenou variantou je například GroovyGarden Combo XXL.

Kombinace prolézačky s dvojhoupačkou, lezeckou stěnou, okénkem na obchůdek i vlastním domečkem se šikmým komínem. Tomu málokdo odolá.

4.Potřebujeme písek?

Pokud plánujete další přírůstek do rodiny, nezapomeňte na něj i s vybíráním kombinace zahradní prolézačky např. s pískovištěm. Vaše budoucí batole možnost báboviček velmi ocení. A vy tak získáte zásadní přidanou hodnotu. Budete mít všechny děti na jednom místě a přitom každé z nich bude mít své vyžití adekvátní jeho věku. To vše pod vaším dohledem. Jak by mohla vaše ideální varianta vypadat? Například TreasureTower Top XXL je vynikající řešení.

Zatímco větší horolezec již zdolává po šikmém žebříku věž, Vaše mladší ratolest si může bezpečně úkrytu hrát na písku. Dobývání pokladu ukrytého v hradní věži je jednou z nejoblíbenějších zábav našich malých druhů. Navíc toto hřiště dokáže pojmout slušnou posádku na narozeninovou párty i na akční dobývání hradu.

5.Dobývání hradu nebo Pacific?

Někdo si rád hraje na rytíře a dobyvatele, jiný si radši na zahradě postaví vlastní Pacific. V obě varianty a spoustu dalších se může krásně proměnit tahle XXL varianta: Pacificpearl. No není to splněný dětský sen?