Proč prodávat s realitkou?
2 mins read

Proč prodávat s realitkou?

Máte přebytečný majetek, se kterým si nevíte rady? Dostali jste v restituci zpět dům, který vám dělá  vrásky na čele? Zdědili jste byt nebo dům po rodičích a nemáte pro něho využití? Nezoufejte! Situaci může pomoci vyřešit realitní kancelář.

Realitní kancelář Brno dokáže najít způsob, jak nejlíp dotčenou nemovitost využít, nebo rovnou zpeněžit. Poptávka po nemovitostech v posledních letech převyšuje nabídku, tudíž není pochyb o tom, že se dlouho v rukou makléře neohřeje a najde nového majitele. Ať už v pronájmu nebo v prodeji.

 

Prodej má své zákonitosti

Ptáte-li se, proč prodej domu Brno nerealizovat ve vlastní režii, odpověď je jednoduchá. Makléři znají realitní trh, mají přehled o poptávce a hlavně dokáží zajistit veškerou dokumentaci a byrokracii. Prodej domu totiž má své zákonitosti.

Těmi jsou dodržení smluvních pravidel, finanční transakce, daňové povinnosti a převody v rámci katastru i energií. Tohle vše umí realitka v Brně obsáhnout ve vlastní režii a klienta ušetřit od nepříjemných povinností, které by automaticky padaly na jeho bedra.

 

Realitka šetří čas i peníze

Někteří lidé argumentují tím, že se bojí vysokých marží, které si za zprostředkování obchodu realitní kanceláře účtují. Obavy jsou ale zcela liché. Odměna realitky, jejíž součástí jsou právní služby a poradna, je v porovnání s komerčními právními službami, zcela zanedbatelná. Pohybuje se v rámci procent z výsledné ceny.

V rámci provize realitní kancelář garantuje také advokátní úschovu financí i dokumentů, což je velmi zásadní okamžik pro správný legislativní postup a přepisy majetku v katastru nemovitostí. Klienti, kteří již měli s Unicareal čest, mohou potvrdit, že veškeré služby jsou profesionální, na nejvyšší úrovni, o čemž svědčí podané reference a veřejně přístupné recenze.