Dobijte baterky na cestách
3 min. čtení

Dobijte baterky na cestách

Prázdniny a s nimi i čas dovolených je pro mnohé z nás nejkrásnějším obdobím v roce. Těšíme se na zážitky, poznávání nových míst i odpočinkové dny na pláži nebo u rybníka. Abychom se mohli podělit s přáteli, potřebujeme být online.

 

Bez baterie ani ránu

Mobilní telefony i tablety jsou běžnou součástí každého našeho dne. Využíváme je k práci i spojení s rodinou a přáteli a zvlášť na dovolené chceme dát vědět, jak se máme a že jsme v pořádku. Navíc nám elektroničtí pomocníci často pomáhají i s navigací, hledáním nejbližší restaurace nebo pneuservisu a třeba i s vyhledáváním památek a míst, které stojí v dané oblasti navštívit. K tomu, abychom byli připojeni k internetu a mohli vše hledat, sdílet a sledovat, potřebujeme kromě připojení i dostatečně nabitou baterii mobilu nebo tabletu. Zvlášť na cestách se zapnutou GPS a daty, může energie ubývat velmi rychle a neoblíbená věta o vybité baterce bude na denním pořádku. To může být nepříjemné nejen proto, že si nezavoláme a nikdo se nedovolá nám ani v urgentních případech, ale nebudeme schopni se ani podívat na navigaci kde jsme, pustit dětem pohádku na uklidnění nebo dát vědět blízkým.

 

Dobíjení na cestě

Pokud se chystáme někam do kempu nebo hotelu, kde je elektřina běžnou věcí a nabíječku tak máme kam dát, není chvilkově vybitý mobil žádnou tragédií. Problém ale může nastat na chatě bez proudu a všude tam, kde se k elektřině jednoduše nedostaneme. Dovolené v přírodě a plné dobrodružství jsou velmi oblíbené, ale mají jisté nevýhody jako je třeba právě nemožnost připojení se k elektrické zásuvce. Pak nám může dobře posloužit powerbanka, která má však také jen omezenou kapacitu a potřebuje také dobíjet. Skvělým řešením je tak auto USB nabíječka, která je určena do aut a nabíjí prostřednictvím cigaretového zapalovače s napájecím napětím 12V. Velkou výhodou jsou dva USB porty, takže lze nabíjet i dvě zařízení současně a to i za jízdy. Můžete tak například dobíjet mobil během toho, co na něm máte puštěnou navigaci a zároveň dobíjet powerbanku pro pozdější využití.

I když třeba volíme výlet nebo pár dní bez mobilu a dalších moderních technologií a jednoduše si od nich chceme odpočinout, je dobré mít je alespoň s sebou pro případ nouze. Baterie se vybíjí i jen udržováním v pohotovostním režimu a tak nezapomínejte svůj mobil či tablet kontrolovat i v případě, že je aktuálně nepoužíváte.