Léto plné zážitků – poznávejte, bavte se, pomáhejte
3 min. čtení

Léto plné zážitků – poznávejte, bavte se, pomáhejte

Čas prázdnin a dovolených už je pomalu, ale jistě za dveřmi. Všichni proto nadšeně plánujeme, co všechno letos podnikneme. Na výběr je toho víc než dost, po celé republice se koná celá řada akcí a událostí, které je škoda promeškat. Patří k nim třeba ta s názvem Putování s huculem. Proč vyrazit zrovna na ni?

 

O co jde?

Putování s huculem je vlastně takový projekt kočovného divadla. Po vzoru starých komediantů putují herci i s povozem taženým dvěma huculy od vesnice k vesnici. Letos se na svou pouť vydávají již 21. rokem. Tentokrát však poprvé pod hlavičkou divadelního spolku Ty-já-tr, který proslul svými divadelními představeními pro děti z dětských domovů, nemocnic a základních a mateřských škol. Pomáhá ale i jinde, a to dokonce i v prázdninovém čase.

 

Nádherné kulisy přírody

V termínu od 11. do 21. července ho můžete potkat na Kokořínsku. Tato oblast patří tradičně k oblíbeným turistickým destinacím, rozhodně totiž má co nabídnout. Namátkou můžeme zmínit malebnou přírodu s dech beroucími výhledy, zajímavé skalní útvary, kaňonovitá údolí, překrásná jezírka nebo největší a nejromantičtější dominantu – hrad Kokořín. To vše jsou kulisy pro divadelní představení jako stvořené. Pozadu však nezůstává ani, pokud jde o kulturní či historické památky nebo o možnosti rekreačního vyžití. Nuda tady proto rozhodně nehrozí.

 

Víc než kulturní zážitek

Léto by mělo být bohaté na jedinečné zážitky, ať máte na co vzpomínat. Putování s huculem ve vás stopu určitě zanechá, dobře se pobavíte a zároveň pomůžete dobré věci, jedná se totiž o dobročinnou akci. A to i přesto, že samotný soubor nemá ani korunu nazbyt, kostýmy a kulisy si připravují herci vlastními silami a o nějakém honoráři samozřejmě vůbec nemůže být řeč. Letos výtěžek z dobrovolného vstupného, které se vybírá do klobouku, putuje na konto organizace Helppes. Ta pomáhá osobám se zdravotním postižením integrovat se do společnosti a kolektivu. Jejím prostřednictvím se na jejich lepším životě můžete podílet také vy. I drobný obnos může přispět k velkým věcem. Pomáhat má smysl.