Chůvička hlídá doma i na cestách
3 min. čtení

Chůvička hlídá doma i na cestách

Velký zlom a opravdová změna ve vašem životě začíná s příchodem miminka do vaší domácnosti. Najednou je vše jiné, než jste byli doposud zvyklí, ale vy se stále snažíte, aby vše fungovalo tak jako předtím. U dětské postýlky nemůžete 24 hodin denně, ale potřebujete mít své dítě pod kontrolou.

 

Rozdvojit se neumíme

Většinou se snažíme stihnout vše tak jako dřív. Úklid, péči o rodinu, domácí práce, vaření a samozřejmě i trochu času chceme pro sebe. Pro naše štěstí i v oblasti péče o dítě máme k dispozici možnosti, které nám mohou efektivně pomáhat. Velice dobrým způsobem, jak dítě při spánku nevyrušit, a tak z něj po zbytek dne neudělat náladového mrzouta, je zavřít dveře od pokojíčku a zapnout dětskou chůvičku. Tato zařízení bývají mimo jiné dobrým pomocníkem i tehdy, když jste vícečlenná rodina a potřebujete tak být v jiné místnosti, než nový člen domácnosti.

 

Kontrola je potřeba

S dohledem nad dítětem a zároveň možností být jinde pomohou dětské chůvičky. Ty jsou na trhu dostupné už řadu let a stále se tak, jako ostatní zařízení, zdokonalují. Chůvička je vlastně přenosný přijímač a vysílač, který vám umožní mít dítě pod neustálou kontrolou i ve vaší nepřítomnosti. Během spánku tak chůvička hlídá a přenáší jen ticho, a jakmile se vaše miminko vzbudí, hned o tom víte. Využít ji můžete i při návštěvách a na cestách, kdy dítě spí nebo si hraje a vy potřebujete být jinde. Na rozdíl od prvních zařízení jsou dnes chůvičky doplněny i o další praktické funkce, jako je například noční světlo. Neuděláte špatně, když dáte šanci klasickým verzím, které už dnes stejně tak, jako ty dražší, dokážou kvalitně přenášet jakýkoliv zvuk, které vaše děťátko vydá. Výhodou chůvičky je i to, že hlavně matky, které se starají o svého prvního potomka, bývají ze začátku dost často nervózní, pokud ho mají nechat v pokoji o samotě a díky chůvičce vědí, že je vše v pořádku. Chůvička od společnosti Orava vám dopřeje dosah signálu až 100 m na volném prostranství a 40 m v budovách, nastavitelnou citlivost zvuku a hlasitosti a 2 kanálový přenos zvuku. Napájení tohoto pomocníka je 9 V bateriemi nebo síťovým adaptérem 9 V/150 mA.

Dětské chůvičky se jistě stanou vaším každodenním pomocníkem doma a navíc díky jejich, dnes už praktické velikosti, se z nich může stát i dobrý pomocník na cestách.  Jediné, co musíte udělat pro to, aby zařízení správně fungovalo, je položit je na správné místo, které bude v dosahu v dítěte, a pak se věnovat tomu, co v danou chvíli chcete.