Kde sehnat pár tisíc, než dorazí mateřská?
3 min. čtení

Kde sehnat pár tisíc, než dorazí mateřská?

Maminky na mateřské jsou jednou ze skupin, pro něž není úplně snadné získat půjčku. Přitom právě maminky peníze potřebují. Jsou věci, na nichž se šetřit prostě nedá. Dítě potřebuje jíst, oblékat se, musíte mu kupovat plenky, hygienické potřeby. Potomek vždycky znamená výdaje. A kde na ně brát?

Státní příspěvek pro maminky na rodičovské a mateřské dovolené není zrovna vysoký. Maminky žijící bez partnera s ním mohou vyjít jen těžko. Přitom právě ty mají cestu k půjčce téměř uzavřenou. Nebo ne?

 

Stačí najít správnou společnost

Po pravdě řečeno, půjčky online jsou dostupné skoro každému. Dají se najít věřitelé, již půjčí peníze i zadluženým, lidem se zápisem v registru dlužníků nebo právě rizikovým skupinám, jako jsou studenti, důchodci, maminky na mateřské. Ono není nic špatného půjčit si v takové situaci. Jen musíte myslet hlavou a dopředu si spočítat, zda vás úvěr v současné životní situaci nepřivede do ještě větších potíží.

 

Záchranou může být půjčka zdarma

Kolik peněz potřebujete? Chybí vám jen pár tisíc na jídlo a nezbytné potřeby? Pak by vám mohla vytrhnout trn z paty krátkodobá půjčka bez poplatku. Některé společnosti klientům půjčují úplně bezúročně. Příkladem je třeba společnost Credit star, u níž dostanete bez poplatku až 7 000 korun. Pokud je stihnete vrátit do 30 dnů, je vše v nejlepším pořádku. Jestli ale váháte, zda by se vám podařilo úvěr splatit během toho měsíce, raději se poohlédněte také po jiných možnostech. Úvěr zdarma, za nějž by se nakonec platilo kvůli nedodržení doby splácení, by mohl vyjít ještě dráž než jiná půjčka, která se netváří jako bezplatná.

 

Nepůjčil by vám někdo z rodiny?

Než si tedy zažádáte o úvěr, raději se zamyslete. Skutečně bez těchto peněz nevyjdete? A nepůjčil by vám někdo z rodiny? Pokud se s nedostatkem peněz potýkáte měsíc co měsíc, chce to najít jiné řešení než půjčku. Nenašla by se ve vašem okolí nějaká práce na pár hodin denně či týdně?