Dopřejte volnost svým nohám
3 mins read

Dopřejte volnost svým nohám

U dětí řešíme, jaké capáčky a botičky vybrat pro první krůčky, podporujeme u nich chůzi naboso, protože víme, že je to zdravé, jen na sebe tak trochu zapomínáme. Zkuste se jako děti vrátit k přirozené chůzi naboso, ponožkoboty vám to umožní.

Barefoot obuv je stále více oblíbená u dětí i dospělých. Simuluje chůzi naboso, přitom nohu chrání před poraněním a především ji nijak neomezuje v pohybu. Běžné boty s tvrdou podrážkou totiž často nejen omezují pohyb prstů a celého chodila, ale také vůbec nerespektují jeho přirozený tvar. Pak řešíme bortící se klenbu, bolesti kyčlí a zad, hledáme spásu v ortopedických vložkách a přitom je řešení tak jednoduché. Ponožkoboty Skinners jsou na první pohled jen ponožky, ale odolností se vyrovnají běžným botám a díky pružnému materiálu se přizpůsobí tvaru vaší nohy. Prsty se tak mohou pohodlně roztáhnout a noha začít fungovat tak, jak má. Jsou českým výrobkem i českým vynálezem a okouzlily celý svět.

Bosá chůze je přirozený pohyb, který pomáhá správnému držení těla a může vám pomoci i s bolestí zad nebo unavených svalů. Zkuste se postavit a podívat se, co udělají naboso vaše nohy. Prsty se roztáhnou pro lepší stabilitu. To v běžné obuvi nemůžou, není na to místo. U ponožkobot Skinners pohyb prstů neomezuje nic, jsou bezešvé a bez tvrdých částí.

Tenká a pružná podrážka je odolná, nemusíte se tak bát třeba kamínků nebo ostrých hran. Naopak brzy si zvyknete, že při každém kroku cítíte strukturu povrchu, po kterém chodíte a každý krok se stane příjemnou masáží chodidel. Běžné pochůzky po městě, procházku s kočárkem i výlet do přírody si tak užijete všemi smysly. Ponožkoboty navíc jednoduše sbalíte do ruličky a dáte třeba do kapsy, takže pokud ráda jezdíte na bruslích s kočárkem nebo běháte, nemusíte už s sebou vozit další boty na přezutí.

Vaše noha se při chůzi v ponožkobotách Skinners bude díky aktivnímu zapojení chodidla a prstů tvarovat tak, jak narostla, bez omezení tvrdou stélkou nebo tvarem obuvi. Oblíbené lodičky na vysokém podpatku jsou krásné, ale pro tělo nepřirozené a nárt i prsty jsou doslova stlačeny do úzké boty. Ponožkoboty vám přinesou svobodu a volnost pohybu i zlepšení chůze. Jen se vám pak může stát, že do úzkých lodiček už se nedostanete. Pohodlí a zdraví za to ale určitě stojí.