Facelifting pro vaše stěny
4 mins read

Facelifting pro vaše stěny

„Mami, umřela mi stěna v pokojíčku,“ s touto hláškou přišel můj malý syn jednoho večera. Překvapeně jsem se na něj podívala a rozhodla se, že tu „umřelou stěnu“ chci vidět. Postavil mě doprostřed dětského pokoje a ukázal na praskliny, které se lehce rozvinuly po celé jedné stěně. „To nic není.“ „Ne, ne, to jsou takové velké vrásky a vrásky mají jen ti, kdo jsou staří a ti už brzy umřou. Říkal to dědeček.“ A jéje, to je ta dětská logika. Ale vydedukoval si to docela dobře. Začala jsem mu vysvětlovat, že když má někdo vrásky, že to neznamená, že brzy umře, a to, co na stěně vidí, že jsou jen malé prasklinky, které jsou časem na stěnách vidět. „Časem? To znamená, že je stěna stará, no vždyť to říkám, umírá mi stěna.“ Po téhle argumentaci se mi to chtělo vzdát. Pak mě to ale napadla spásná myšlenka „Tak, jo, uděláme facelifting.“

 

Facelifting stěn

Facelifting stěn je mnohem jednodušší než ten, který si my, ženy, necháváme udělat. Stěny jsou jako náš obličej. Postupem času na nich můžeme najít drobné prasklinky – „vrásky“, které je hyzdí. Stěny dokážeme ale opravit a omladit mnohem snadněji. Vhodným pomocníkem je Pattex FIX DECOR – novinka určená pro drobné opravy a dekorování vašeho bytu či domu. Dokáže zahladit „vrásky“, ale můžete s ní vytvořit i zcela novou podobu stěn. Například na ně nalepit obláčky, sluníčko, či zvířátka, aby se děti cítily v pokojíčku dobře.

Někdy stačí jen pár prvků a byt se promění v oázu.

Originální dekorace

Nejdříve je potřeba zbavit se všech vad, vytmelit spáry a pustit se do dekorování. Například romantici si mohou vyzdobit strop rozetami, které vypadají jako by je vytvořili mistři štukatéři před více jak sto lety. Práce je velmi jednoduchá, stačí zakoupit polystyrenovou rozetu, upravit její povrch barvou, lehce přetřít a osmirkovat, aby vypadala jako zašlá léty a pak přilepit na strop.

S vhodným lepidlem zvládnete obojí. Opravit stěny a přilepit dekorace. Pattex FIX DECOR je lepidlo, které dokáže obojí. Toto montážní lepidlo má jednu úžasnou vlastnost, může se pochlubit tak zvanou vysokou okamžitou přilnavostí, která dokáže lepený předmět udržet na místě bez další fixace. To znamená, že rozeta ze stropu nepadá a ozdobná lišta nesklouzává ze stěny, ale drží na určeném místě.

Lepidlo je vhodné pro aplikace v interiéru. Dokáže ozdobné prvky lepit na omítku (vnitřní), na beton, pórobeton, sádrokarton, sádrové desky a dřevěné materiály, (například dřevotřísku).

Nemusíte být ale jen romantici. I moderním kreativcům pomůže Pattex FIX DECOR zkrášlit jejich domov. Stačí například vyříznout z polystyrenové desky obláčky nebo balónky do dětského pokoje, nebo zvolit jednoduché lišty a vytvořit na stěně plastické obdélníky. Někdy stačí málo, aby se z vašeho bytu stalo originální místo, které budete milovat.

Kreativitě se meze nekladou. Přilepte si na stěny, co chcete. Díky lepidlu Pattex FIX DECOR budete na svůj domov patřičně hrdí.

www.pattex.cz