Jak vybrat správnou interaktivní a naučnou hračku pro děti

0

Děti hračky prostě milují, reagují na jejich zvuky, barvy, popřípadě pohyby, které dělají. Vybrat interaktivní hračku pro dítě může být docela složité. Když si ovšem při výběru uvědomíte hlavní kritéria a požadavky – vyberete snadno a rychle tu správnou hračku pro své dítě.

 

Proč právě interaktivní hračka

Co vlastně chcete od hračky a co od ní očekáváte – tahle otázka by vám hlavou měla proběhnout jako první. Chcete, aby její funkce byla naučná nebo zábavná či dokonce obojí? Správně zvolená interaktivní hračka v dětech rozvíjí vývoj motorických funkcí, motivuje dítě ke hře a celkově rozvíjí jeho potenciál i osobnost. Při výběru hračky se kromě funkce, kterou od ní očekáváte, zaměřte také na věk a pohlaví dítěte.

 

Věk dítěte

Je velký rozdíl kupovat hračku pro batole nebo dítě ve školním věku. Proto se od věku odpíchněte – informacemi na krabici se řiďte pouze orientačně, rozdíl pár měsíců věku dítěte nehraje takovou roli a každé dítě je i jinak šikovné a vnímavé.

Pro miminka vybírejte hračky, které budou rozvíjet jeho zrak, sluch a hmat. Takže všechno šustivé, měkké, barevné, mluvící, zvonící a hrající připadá v úvahu. Pro batolata do tří let, která si rozvíjejí už i jemnou motoriku a paměť vybírejte hračky, které budou naučné i zábavné zároveň. V tomto věku se děti učí poznávat barvy, tvary, zvuky zvířat, číslovky do deseti a zvládají jednoduché úkoly – takové hračky pro ně budou ideální.

Předškoláci už prahnout po něčem jiném, snaží se řešit složitější úkoly, zajímá je abeceda, chtějí se učit psát nebo dokonce tíhnou k cizím jazykům. Holčičky si zase rády hrají na maminky a chlapci na policisty nebo vojáky. Pro děti školou povinné už moc složitě vybírat nemusíte – ty totiž dnes zajímají jiné hračky – především moderní technologie a počítačové hry.

 

Pohlaví dítěte

U mrňousků si hlavu s tím, jestli je hračka pro děvče nebo pro chlapce moc lámat hlavu nemusíte. Většina hraček je stejně dělaná tak, aby byla vhodná pro oba – unisex. Od předškoláků už to ale jedno úplně není a je potřeba vybírat podle pohlaví dítěte. S panenkou přece jen za chlapcem těžko půjdete a růžový deníček mu také nedáte. Ale i v tom starším věku existují hračky, které mají rádi všichni. Takové nafukovací balónky s heliem si na svou oslavu pověsí jak dívky, tak i chlapci.

Zavděčit se náročným potomkům není vždy úplně jednoduché – v pozdějším věku už si ale sami řeknou, co je zajímá a co se jim líbí a výběr vhodného dárku pro ně bude tak o něco snazší.