Golf je hra i životní postoj, holdují mu miliony lidí po celém světě
5 min. čtení

Golf je hra i životní postoj, holdují mu miliony lidí po celém světě

Golf už dávno není jen sportem určeným pro úzce vymezený okruh zbohatlíků. Patří mezi celosvětově nejrozšířenější a nejoblíbenější sporty. Je to výjimečně relaxační aktivita, která rovnou měrou zaměstnává tělo i mysl a je tak ideální protiváhou k dnešnímu sedavému a zároveň hektickému způsobu života. Hrát golf znamená vzrušující a zábavnou hru, ale také celoživotní výzvu. Pokud plánujete rozšířit řady golfových nadšenců, přihlaste se do golfové akademie a učte se od profesionálů.

Golf je vnímán jako novodobý sport, ale málokdo ví, že jeho kořeny sahají až do starověku. Původ má společný se sporty, v nichž hráč v rukou drží hůl různého tvaru a pomocí ní se snaží odpálit předmět kulatého tvaru. Do míčku se holí trefovali již staří Římané – jejich hra se jmenovala paganica a někteří historici ji považují za pradávného předchůdce golfu. Pořád tu ale chyběl pro golf tak typický a významný prvek – jamka. Ty se poprvé objevily na pastvinách u skotského pobřeží. Skotské záznamy o golfu jsou nejstarší na světě, pocházejí již ze začátku 16. století.

 

Proč začít s golfem?

Že je golf sportem snobů a vyvolených, patří mezi nejčastější předsudky, které lidem brání v tom, aby pronikli do jeho tajů. Tím se nenechte odradit. Dnes už je to všeobecně dostupný a finančně nijak náročný sport. Když začnete, velmi brzy zjistíte, že je to svět plný zábavy, vzrušujících okamžiků, výzev a přátelství. Kromě toho je perfektní odpočinkovou aktivitou pro tělo i mysl, neboť při hře dochází k rovnoměrnému zatěžování pohybového aparátu a zároveň zapojení taktického rozhodování, fantazie a schopnosti vidět vše v souvislostech. Výhodou je, že je nekontaktní – každý hráč hraje svoji hru se svým míčem. Odpadají tedy problémy známé z jiných sportů, kdy se kvůli výkonnostnímu rozdílu a odlišné úrovni hráčů hra stává pro obě strany neuspokojivou.

Golf můžete hrát stejně dobře sami jako dohromady s ostatními, proto tento sport čím dál více vyhledávají i rodiny a starší lidé. Neexistují bariéry podle fyzických schopností, výkonu ani věku a do popředí vystupuje společenský charakter hry. V průběhu hry můžete s ostatními hráči volně komunikovat, užít si skvělou zábavu a společný čas tak mohou trávit pohromadě i různé generace. Golf v rekreační podobě nevyžaduje extrémní fyzické vypětí a není zátěžový pro netrénovaný organismus, proto je možné věnovat se golfu v raném i pozdějším věku.

 

Golfová akademie pro začátečníky i rekreační golfisty

Golf jako sportovní aktivita má tu výhodu, že se většinou hraje v krásné přírodě. Svěže zelený trávník ve spojení se stromy a jezírky vytváří dechberoucí herní prostředí. Nemusíte však být závislí jen na venkovní teplotě a počasí, naopak s příchodem podzimu začíná sezóna indoor golfu, který má také něco do sebe. V Erpet Golf Centru na pražském Smíchově jsou na příchod zimní sezóny připraveni a chystají se tradiční zahajovací turnaje. Pořádá se i golfová akademie pro začínající a rekreační golfisty, která přináší ideální spojení kvalitní výuky golfu za minimální finanční náklady. Akademie má dvě podoby: individuální a skupinovou o maximálním počtu čtyřech lidí. Golfová hala je srdcem celého společensko-sportovního areálu a ideální místo, kde se můžete naučit základy golfu pod vedením profesionálních trenérů a špičkových cvičitelů. Dvoupodlažnímu driving range se čtrnácti odpališti sekunduje rozsáhlý putting green a šestijamkové hřiště pro nácvik krátké hry. Díky čtyřem Full Swing Golf simulátorům se navíc můžete během chvilky ocitnout na některém z více než 30 světových hřišť, a to bez nákladů na cestování.