Hokejové řádění v přírodě a vánoční překvapení Jágra

0

S poklesem hladiny rtuti na teploměrech se v Česku pomalu ale jistě do obrátek dostává vánoční atmosféra. U spousty z nás se zima, pokud to klimatické podmínky alespoň trochu dovolí, pojí s projížďkami na bruslích po zamrzlých rybnících či podstoupení nejednoho hokejového střetu se známými a přáteli, které při následném svařeném vínu či punči dodají okamžiku ten pravý náboj. Ze zámoří se pak šíří informace o tom, že by světlo světa mohl spatřit další potencionálně nadaný bruslař. Jaké velké oznámení chystá hokejová legenda Jaromír Jágr se svou přítelkyní Veronikou Kopřivovou?

Málokdo si během hokeje ať již na rybníku, na herní konzoli či opravdovém hokejovém kluzišti nepředstavil, jak se s hokejkou prohání za černým kotoučem a ve jménu Jaromíra Jágra střílí branku mezi dvě boty nebo do opravdové klece. Pomalu se blížící mrazivé počasí nabádá takovéto sportovní nadšence k pohotovosti. Maximální přípravu pak zažívají zařízení brousící brusle či obchody se sportovním zbožím, které se zásobí na nejen vánoční zájem o hokejovou výbavu. Kvalitní materiál, dobrá parta a poctivě odhrabaný plácek na zamrzlém rybníku jsou pak zárukou společensko-sportovního zážitku, který snad ani kilo cukroví nevyrovná.

hokej

 

Dostatečně zamrzlý led je základ

Příroda je ovšem v porovnání s umělou ledovou plochou nemilosrdná. Nejen, že je potřeba notně výrazných hodnot venkovních teplot pod bodem mrazu, ale v tomto ohledu je i důležitý proces zamrzání. Přibližně -10 °C po vícero dní je pak onou pomyslnou hranicí, kdy lze uvažovat o návštěvě rybníka v neplaveckém oděvu. Pro méně náročné bruslaře pak stačí kousek odmetené plochy, kdo však má zájem o úspěšnou kontrolu puku, uvítá i rovný led. Pokud však během zamrzání vítr hladinu rozčeří natolik, že voda na povrchu zamrzne křivá, je po hokejové sezoně. Málokterý areál totiž disponuje zařízením, které by nejen ledovou plochu uklízelo, ale i dokázalo zarovnat.

Dalším nepřítelem venkovních hokejistů je sníh. Ten na jednu stranu dodává onu krásnou zimní atmosféru, puk ani řidiči jej však příliš v lásce nemají. Úprava plácku, na kterém by se následně mohlo ono hokejové klání uskutečnit, totiž často zabere při nedostupnosti hrabla či lopaty více času, než zápas samotný.

hokej2

 

Proto je vždy dobré, pokud se již rozhodneme pro sport na přírodním kluzišti, mít s sebou nejen hokejku a puk, ale přibalit na cestu také ono náčiní na odklizení sněhu, popřípadě i úpravu narychlo vytvořených mantinelů, díky kterým se zkrátí dráha k pronásledování vystřeleného kotouče. Kdo se následně ideálních podmínek dočká, může si užívat svobody a sportovní radosti, ač bývá významně limitována venkovním světlem, které v zimních měsících mizí až příliš rychle. Zejména o víkendech a očekávaných svátcích je možno hru na malé či velké Jágry, Hašky a Pastrňáky nebo jiné hvězdy NHL rozjet ze všech sil.

 

Dáreček pod stromečkem pro hodné

Pokud ještě plnou hokejovou výbavu nevlastníte, nezbývá než doufat, že jste letos byli hodní a Ježíšek vám pod stromečkem něco nadělí. Velká očekávání nadílky jsou i ze strany zmíněného Jaromíra Jágra a jeho fanoušků, jelikož se stále spekuluje o možném těhotenství jeho přítelkyně Veroniky. Ta před nedávnem prohlásila, že v prosinci se fanoušci dozvědí velké překvapení, možná dokonce překvapení roku. Zákulisní informace spekulují právě o těhotenství, druhý nejvyšší kurz v pořadí má pak Jágrova žádost o ruku. Jaké preference mají sázkové kanceláře, najdete zde, na opravdové rozlousknutí si budeme ještě chvíli muset počkat, třeba to bude informace právě pod stromeček.

hokej3

Zdroj:media.super.cz