Máte rádi cukroví, ale máte bezlepkovou dietu? Tak brownies je pro vás to pravé
4 mins read

Máte rádi cukroví, ale máte bezlepkovou dietu? Tak brownies je pro vás to pravé

Pokud máte rádi sladké, ale musíte dodržovat bezlepkovou dietu, tak jsou pro vás Vánoce spíše utrpením než potěšením, protože vánoce bez dobrého cukroví prostě nejsou ono. Hezky se cpát u pohádek a vánočních romantických komedií a přibrat dvě kila, tak to prostě musí být. Ale nebojte, jsou i skvělá cukroví, kde mouka není vůbec potřeba. Mini brownies u nás mají úspěch už roky a mnohdy zmizí dříve než cukroví z mouky. Je to sice díky množství čokolády docela solidní kalorická bomba, ale stojí to za to.

Na přípravu potřebujete 250 g kvalitní 70% čokolády, 250g změklého másla, 150g krupicového cukru, 6 vajec, 2 lžíce bezlepkové mouky, a nebo krupicového škrobu. Troubu předehřejeme na 175 ° C. Čokoládu rozpustíme ve vodní lázni a necháme lehce vychladnout. Máslo utřeme s cukrem do pěny a postupně vmícháme vejce, čokoládu a mouku (pokud chceme, můžeme přidat mleté mandle). Hmotu rozetřeme na plech, ve kterém je pečicí papír.

Pečeme 40-45 minut. Vychladlý korpus potom potřeme rozpuštěnou čokoládou a rozkrájíme jej na drobné kostičky, které potom můžeme ozdobit mandlí. S těmito bezlepkovými čokokostkami určitě zabodujete nejen u bezlepkových strávníků. Jen si dávejte pozor při jeho výrobě, je to spousta tekuté čokolády, a pokud máte v kuchyni koberec, tak se opravdu snažte, aby neskončila na koberci. Opravdu to jde dolů jen tehdy, když k tomu pustíte úklidovou firmu, obyčejné čisticí prostředky na to nestačí. A kdyby se vám to přece jen stalo, kontaktuje firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., čištění sedaček a koberců Brno, která čistí koberce opravdu dobře.

Leštit okna bez leštidla? Funguje to!

Jedna z mých nejméně oblíbených prací je mytí oken. Asi to bude proto, že mi to ani pořádně nejde. Strávím s tím strašně moc času a stejně potom na sklech vystoupí takové jakoby pavoučí sítě ze zaschlých kapek vody. Ale samozřejmě i tak okna pravidelně myji. Po každém mytí mě utěší myšlenka, že zase uplyne nějaká doba, než se k téhle činnosti budu muset vracet. Jenomže naposledy se to trošku zvrtlo…

50691542 - smiling mid adult worker cleaning soap sud on glass window with squeegee

Okna jsem právě domyla a sousedka mi přinesla jahody z jejich zahrádky, takže jsem se pustila do vaření marmelády. Vzala jsem si tlakový hrnec a dala ovoce vařit. Mezitím na mě znovu zazvonila sousedka, chtěla ještě poklábosit. Probrala všechno možné a potom povídá, že mi možná příští týden ještě donese další jahody, pokud budou. To mi připomnělo marmeládu, která se vařila v tlakovém hrnci. Se sousedkou jsem se rychle rozloučila a spěchala do kuchyně. Tam už bylo boží dopuštění. Hrnec vybouchl. Marmeláda se rozprskla po kuchyni a nejvíce to odnesla okna.

Pustila jsem se do úklidu, ale k mytí oken jsem už znovu sílu neměla. Vzpomněla jsem si, že mi kolegyně z práce nedávno říkala o firmě, která jim mytí oken zajišťuje. Poprosila jsem ji o kontakt a objednala si A SERVIS LIPKA, s.r.o.výškové práce, mytí oken Brno. Příjemně mě překvapilo, že byli ochotní přijet už hned na druhý den.

Bez problému z oken odstranili zaschlou marmeládu. Umyli skla saponátem a vodou a setřeli je gumovou stěrkou. Chvíli počkali, než okna uschnou úplně, a potom se pustili do leštění. Leštit okna bez leštidla a na sucho jsem viděla poprvé. Byla jsem hodně zvědavá na výsledek a ten byl parádní. Stoprocentně čistá okna bez mých pavoučích sítí. Opravdu mě nadchli a to až tak, že jsem si je k příštímu mytí zavolala znovu.