Jak správně pečovat o nehty v zimě
3 min. čtení

Jak správně pečovat o nehty v zimě

Ruce jsou jednou ze základních vizitek každé ženy, ale i muže. Sebelépe upravený make-up a oblečení mohou v jedné jediné chvíli zcela shodit neupravené, nebo ještě hůře, neošetřené a třeba i okousané nehty. I když v zimě často můžeme spoléhat na rukavice, ve kterých své ruce skryjeme, na péči o nehty bychom neměli zapomínat ani v tomto období.
Chladné počasí, vítr, sníh nebo déšť. To jsou hlavní nepřátelé pro krásný vzhled vaši rukou. Boj s nimi se může zdát nekonečný, přesto byste jej neměli vzdávat a dodržovat pár základních návyků, které vám pomohou udržet ruce a nehty nejen krásné, ale i zdravé.

Hydratace

Jistě víte, jak nepříjemný je pocit suchých a drsných rukou, proto na hydrataci v zimě nezapomínejte. Vhodný hydratační krém je užitečný pomocník nejen po každém mytí, ale je dobré mít jej u sebe neustále a v případě, že ucítíte první příznaky vysušení, okamžitě jej použijte. Ruce se vám pak odvděčí vláčnou a hebkou pokožkou. Čas od času si dopřejte i hloubkovou regeneraci – mastnější krém, zábal apod., které necháte působit ideálně celou noc.

Správná péče

Při úpravě nehtů myslete také na to, s jakými nástroji si nehty upravujete. Nůžky nechte bez povšimnutí a raději si na pomoc vezměte pilníky na nehty, zamezíte tak štěpení a lámání nehtů. Ani kůžičku kolem nehtů nezastřihávejte, ale lehce ji speciální manikurní tyčinkou zatlačte zpět. Při lakování nezapomínejte na podkladové báze a také krycí laky. Nejen, že nehty vydrží déle nalakované, ale prospějete i jejich zdraví.

Další rady

Je dobré nezapomínat ani na další návyky, které vám péči o nehty usnadní. Při mytí rukou si vybírejte kvalitní mýdla, nejlépe obsahující co nejvíce přírodních složek, mezi kterými by nemělo chybět bambucké máslo, olivový olej či aloe vera. S mytím rukou byste to neměli přehánět, i když je hygiena důležitá, a při úklidu používat ochranné rukavice. Vzpomeňte si i na rady maminek, a skoncujte s kousáním nehtů pokud tímto zlozvykem trpíte. Na pomoc si můžete vzít i speciální průhledné laky, jejichž hořká chuť vám okusování nehtů znepříjemní. V chladném počasí noste vždy rukavice a, jakkoli to může znít jako klišé, dbejte také na zdravou stravu.