Děti a ploché nohy – také vám ortoped doporučil chůzi naboso?
3 mins read

Děti a ploché nohy – také vám ortoped doporučil chůzi naboso?

Ploché nohy patří mezi nejčastější anatomická poškození dětských nohou a každý rok přivedou do ortopedických ordinací velké množství malých pacientů. Přitom dobrá prevence může řadě těchto problémů zabránit. Lékaři mluví hlavně o zlaté trojici: pravidelný pohyb, chození naboso a kvalitní obuv.

Splnit všechny tři požadavky ale může být pro řadu rodičů problém. Nejmenší děti mívají pohybu dostatek, což se ale změní po nástupu do některého ze vzdělávacích zařízení. Koupit skutečně nezávadnou a kvalitní obuv je pak přímo detektivkou, protože ani oblíbené certifikáty její vlastnosti často nezaručí. A zajistit dostatečnou frekvenci chůze naboso je po značkou část roku v našich klimatických podmínkách nemožné. Bosý pohyb po plovoucí podlaze nebo koberci se totiž nepočítá. Ale jak z toho bludného kruhu ven?

 5049

Bosé boty pro děti i dospělé

Už jste slyšeli o tzv. bosých botách? Ne, není to protimluv ani nemáme na mysli obuv nošenou bez ponožek. Bosé boty jednoduše simulují pohyb nohy tak, jako kdyby skutečně docházelo k chůzi naboso. Rovnoměrně se zapojí všechny svaly a noha se posiluje, ale zároveň zůstává v pohodlí a bezpečí. Dětské prsty nejsou nepřirozeně stlačovány a noha má dostatek místa k pohybu. Reaguje přitom na nerovnosti terénu, takže chodit naboso můžete, i když jste ve skutečnosti obutí.

Bosé boty se vyrábějí v mnoha velikostech určených pro děti i dospělé. K dostání jsou sandály, botasky i gumáky. A jak se přesvědčit, že jde skutečně o obuv vhodnou pro děti? Stačí si pročíst doporučení pediatrů. Podle nich by měla být bota pro děti dostatečně pevná, odolná ale zároveň pružná. Dobrou dětskou botu můžete v ruce vyždímat a přesto se jí nic nestane. A takové jsou i boty z e-shopu Naboso.cz. Najdete tu největší výběr bosých bot v ČR. Přijďte se podívat a vybrat si ty své. Nohy vašich dětí vám jistě poděkují.  

Podpořte zdraví vás i vašich dětí a kupte si bosé boty právě teď s příjemnou slevou. Stačí si zapamatovat heslo ewitananaboso a to uvést při každém nákupu v kamenném nebo internetovém ochodě. A sleva 5% bude okamžitě vaše!