Vánoční dárek pro děti, který jen tak neomrzí? Našli jsme takový
4 min. čtení

Vánoční dárek pro děti, který jen tak neomrzí? Našli jsme takový

Vybrat dárek pro dospělé může být snadné, pokud alespoň tušíte, co by si vaši nejbližší přáli. Ale vybrat vánoční dárek pro děti, to je teprve zapeklitý úkol. Děti mají kouzelnou schopnost rychle se pro něco nadchnout, a stejně tak rychle se dovedou nedlouho poté rozhořet nadšením pro něco jiného. Vybrat tedy takový dárek, který brzy nezevšední, se jeví téměř jako nemožné. Neházejte flintu do žita, máme pro vás tip na dárek, ze kterého budou vaše děti nadšené ještě dlouho po Vánocích.
Odpověď je jednoduchá – kreativní hračky. Děti kreativní hračky milují, a to přestože se možná na seznamu vánočních přání adresovaných Ježíškovi nevyskytují. I když si většinou přejí hlavně nejnovější panenku Barbie nebo tašku do školy s disneyovskými motivy, vždy když dostanou stavebnici nebo sadu na tvoření, jsou rády a vydrží si s nimi hrát nekonečně dlouho. Proto by stavebnice a výtvarné sady měly mít své pevné místo pod stromečkem, stejně jako třeba knížky nebo společenské hry. Výhodou kreativních hraček je, že kromě tvořivé zábavy dětem pomáhají rozvíjet jemnou motoriku, procvičují zručnost a koordinaci pohybů, nutí je zapojovat fantazii a vymýšlet nové a nové věci. Zejména rodiče pak ocení, že se touto tvořivou činností děti zabaví samy a rodiče tak získají vzácnou chvíli klidu.

 

Na podporu rozvoje malých stavitelů a umělců

Vaše ratolest neustále něco kutí a vy už pomalu nemůžete najít místo v bytě, kam dětské výtvory vystavovat? Pak vám doma s největší pravděpodobností roste malý stavitel nebo umělec. A protože by byla škoda nepodpořit jeho přirozený talent, věnujte mu kreativní sadu. Takový dárek vašemu dítěti zaručeně rozzáří oči. Na trhu je k dostání nepřeberné množství tvořivých sad, modelovacích hmot a stavebnic, jejichž principem je modelování a stavění unikátních dílek z daného materiálu. Pokud jste se právě vyděsili při představě, že máte všude v bytě nalepené kousky barevné hmoty a barevné stopy nacházíte zašlapané i v koberci, pak věřte, že klasickým plastelínám už odzvonilo. Pro větší požitek z tvoření a zároveň pro menší starosti s úklidem je tu magická silikonová hmota Think Doh. Silikonová hmota disponuje jedinečnými vlastnostmi, které ocení děti i dospělí.
„Think Doh překonalo limity dětských modelín, které brzy ztvrdnou nebo se dají použít pouze jednou. Silikonová hmota je díky její elasticitě použitelná opakovaně, je voděodolná a nevysychá ani netvrdne na vzduchu. Dětské fantazii tedy neklade žádné limity,“ představuje chytrou hmotu ze silikonu Jana Žučková, manažerka kreativních hraček pro děti LowLands.
„Pokud si přejete jedinečný dětský výrobek zachovat, dá se upéct například v troubě a využít jako přívěsek, doplněk do dětské kuchyňky, ozdoba a podobně,“ pokračuje Žučková.

 

Proč je silikon vhodný i pro děti?

Rodiče bývají často nedůvěřiví k bezpečnosti materiálů, z nichž se modelovací hmoty vyrábějí, a to zejména pro případy, kdy by došlo k jejich nechtěnému spolknutí. Silikon je zdravotně nezávadný materiál, neškodný i pro dětské tělíčko, což bylo potvrzeno i celosvětově respektovanou americkou institucí FDA. Silikon se používá i na výrobu dětských lahviček na pití nebo zubní náhrady. Hlavní složkou silikonu je křemík, druhý nejběžnější prvek na naší planetě hned po kyslíku. Nemusíte se tedy obávat, že v těle vašeho dítěte zapříčiní nějaké chemické reakce, jako to může být u jiných, necertifikovaných hmot.