Horké osvěžení mysli a uklidnění
3 mins read

Horké osvěžení mysli a uklidnění

Jak si představujete ideální chvilku s přáteli, partnerem nebo třeba s dobrou knihou? Rozhodně je to chvilka s výbornou kávou nebo s chutným a voňavým čajem. Dopřejte si chvilku sami pro sebe a ochutnejte ty nejkvalitnější druhy čajů. A milovníci kávy také nepřijdou zkrátka.

Lze se setkat s velkým množstvím kávy i kvalitních a lahodných čajů. Mezi nejoblíbenější čaje patří hlavně ty sypané. Čaj na náš organismus působí velmi pozitivně, hlavně díky obsahu velkého množství účinných látek. Výhodou čajového rituálu je, že vám zároveň zlepší náladu.

Sypané čaje

Mezi oblíbené sypané čaje, které jsou ideální pro chvilku pohody a zároveň i osvěžení mysli patří například English Tea Shop, Harney and Sons nebo Twinnings sypané čaje. Ať už si vyberete kteroukoliv z těchto značek, čajový rituál pro vás bude nezapomenutelným zážitkem. Velkou výhodou sypaných čajů je jejich plná chuť, silné aroma a opravdový požitek. Sypaný čaj už nemusíte ochucovat cukrem, citronem a dokonce ani medem.

Pokud milujete klasické druhy čaje, tak rozhodně vyzkoušejte sypaný čaj Earl Grey. Tento černý čaj vás příjemně uklidní a můžete si jej dopřát i k odpolední siestě s přáteli. Z lákavých příchutí tak můžete zvolit japonský čaj Sencha, příchuť granátového jablka, zázvoru a citrusů nebo extra sypaný čaj bez kofeinu s brusinkou a vanilkou. V krásných plechovkách můžete zvolit i čaj značky Twinnings, který vás překvapí svým silným aroma. Rozhodně vyzkoušejte Ceylon Orange čaj nebo oblíbený čaj plné chuti Darjeeling.

Zrnková káva

Milovníky kávy pak potěší kávový rituál se zrnkovou kávou. Zrnková káva je ideální volbou, když si chcete kávu sami pomlít a podílet se tak maximálně na její chuti. Mezi oblíbenými značkami si můžete vybrat například zrnkovou kávu Bazzara, kterou oceníte nejen doma a v kanceláři, ale také ve svém podniku. Milovníky slunné Itálie uspokojí chuť zrnkové kávy Bristot, Lavazza nebo Vergnano. Milovníky Francie pak potěší káva značky Cafés Richard. Francouzskou zrnkovou kávu můžete zvolit dokonce i v bezkofeinové variantě. Exotickým zážitkem pak může být káva značky Café Majada, která pochází z El Salvadoru.

Výbornou zrnkovou kávou je i Dallmayr Kaffee, která patří ke kávám na nejvyšší úrovni. Stejně pečlivě připravovaná, ovšem o něco jemnější je káva značky Filicori Zecchini. Tato káva překvapí svou plnou chutí a neodolatelnou vůní. Známou a ověřenou kávou je značka Illy, kterou si můžete opět dopřát i v bezkofeinové variantě. Kvalitní zrnkovou kávou je i oblíbená značka Segafredo, která vyniká hlavně jemnou chutí. Nejosobitější kávou je pak pražená káva La Boheme Cafe, tato káva vás překvapí svým přírodním aroma, ale také chutí, kterou si ihned zamilujete.