Společné hraní dětí a rodičů

0

Společně strávený čas rodičů s dětmi to rozhodně není sledování televize, hraní her na počítači, mobilu či tabletu. Tyto vymoženosti moderní doby řadě rodičů zcela jistě přinesou vytouženou chvilku klidu, ale rozhodně tak jejich potomkům neposkytnou to, co si opravdu přejí – příjemně naplněný čas strávený s tátou a mámou. Pokud chcete, aby si hrály smysluplně, přidejte se k nim.

Hra by měla podporovat dětskou představivost, tvořivost, zlepšovat motoriku. Ideální jsou proto hry s kostkami, panenkami, autíčky, prokládané deskovými hrami, které můžete hrát doma, na dovolené, v případě hezkého počasí klidně i u stolu venku na zahradě. Velký důraz klaďte hlavně na bezpečnost, obzvláště u malých dětí buďte opravdu obezřetní, herní dílky musí být dostatečně veliké.

Hraním společenských her se královsky pobaví všechny generace – děti, rodiče i prarodiče, a utuží se rodinné vztahy. Společenské deskové hry to nejsou jen klasika jako Osadníci z Katanu, Dostihy a sázky, oblíbené Monopoly či všemi známé Člověče, nezlob se. Sortiment deskových her je mnohem rozmanitější, stačí si jen vybrat.

logix-mini

Když svítí sluníčko, je škoda sedět doma. Vyrazte společně s dětmi na vzduch – na zahradu, do parku, do lesa, ať se z dětí nestanou peciválové. V přírodě popusťte uzdu své fantazii a užijte si nejrůznější venkovní hrátky se spoustou legrace. Nebo pořiďte ratolesti nějakou z hraček na zahradu. Vytvořte dětem v zahradě či na dvorku koutek, o kterém sní. Co třeba dětská hrací centra, kde se vaše ratolesti skvěle vydovádí? Tato multifunkční hřiště nabízí mnoho aktivit a spojují vše, co děti tolik milují – pohyb, zábavu i dobrodružství. Jejich nedílnou součást tvoří houpačky, ale vybavené mohou být i tunelem na prolézání, skluzavkou, žebříkem či stěnami, které poskytují prostor pro lezení. Zabaví se na nich i více dětí současně. Vyrobené jsou z kvalitních a odolných materiálů, díky nimž vydrží na zahradě dlouhá léta. Jejich krásu a barevnost neohrozí ani nepříznivé počasí. Samozřejmostí je stabilní podstava a pevnost, která zajišťuje bezpečnost vašich nejmenších. Děti se zde maximálně vyžijí, nuda a dlouhá chvíle tak rozhodně hrozit nebude.