Dětský pokoj na zakázku
3 mins read

Dětský pokoj na zakázku

Každé dítě potřebuje svůj svět. Místo, kde se bude cítit jednoduše skvěle. Mělo by hýřit barvami, být veselé, rozvíjet jeho fantazii a nabízet dostatek prostoru pro zábavu, učení i lenošení. Vybavit dětský pokoj tak, aby splňoval všechny funkce, může být ale někdy pořádný oříšek protože potřeby ratolestí se rychle mění.

Malé předškolní děti vyžadují hlavně velkou plochu pro hraní, školákům zase nesmí chybět koutek pro studium a psaní úkolů, tedy praktický psací stůl, pohodlná a ergonomická židle a poličky na sešity, knihy, učebnice a další školní pomůcky. Vybírejte ho tedy správně a maximálně uvážlivě, nebudete pak do něj muset v příštích letech znovu vkládat další finance a zatěžovat tak vaši peněženku.

Ideálním řešením je dětský pokoj na zakázku. Správně vybraný nábytek na míru se skvěle přizpůsobí každému interiéru a co víc, bude růst s dítětem, můžete u něj jednoduše nastavovat výšku tak, aby odpovídala současným potřebám dítěte. Až vaše dítko tedy přestane hraní s autíčky nebo panenkami bavit, stačí pár jednoduchých úprav a z dětského pokojíčku se stane studentský pokoj.

classroom-1300761_640

Nábytek na míru by měl nabízet dostatek úložných prostor, musí se do něj totiž vejít všechny panenky, autíčka, stavebnice, autodráhy a další hračky, které nesmí chybět žádnému klukovi ani holčičce. Nábytek musí být nejen účelný a pěkný na pohled, ale hlavně bezpečný – kvalitní zpracování a oblé hrany a rohy by měly být samozřejmostí. Zároveň by se měl také snadno udržovat. Důležitá je také jeho vysoká životnost, proto zaměřte svou pozornost na materiály, z nichž je vyroben.

Rozhodně také nepodceňujte základní vybavení dětského pokoje – postel. Pořiďte kvalitní matraci a rošt a budete mít jistotu, že vaše dítko bude spát klidným, zdravým a posilujícím spánkem.

Na svět se zkuste dívat očima dětí, nebojte se zeptat se jich na jejich potřeby a přání, k výběru vybavení je přizvěte – koneckonců bude to jejich království. Ze všeho nejdůležitější totiž je, aby se tady líbilo především vaší ratolesti.