Hračky, které mají děti nejraději. Stavebnice Malý konstruktér láme rekordy
4 mins read

Hračky, které mají děti nejraději. Stavebnice Malý konstruktér láme rekordy

V roce 2017 byla na český trh uvedena nová značka stavebnic, která překonala očekávání všech hračkářských nadšenců. Stavebnice Alexander Malý konstruktér je vyvíjena profesionály nedaleko polské Gdyně, kteří mají s výrobou hraček více jak 40 leté zkušenosti a vynikají také v objemu produkce. Stavebnice Malý konstruktér ovládla hračkářský trh a hned dva roky po sobě a stala se Hračkou roku 2016 v Polsku a Hračkou roku 2017 v České republice.

Malý konstruktér se vrací ke kořenům a pravému smyslu hraček, kterým je zabavit a zároveň aktivně zapojit děti do hry, která je navíc připravuje na nejrůznější životní situace. Pevná kovová stavebnice na vysoce konkurenčním hračkářském trhu trhá rekordy prodeje právě díky svým realistickým tématům. Inspirovala se jak ročními obdobími, tak nejrůznějšími povoláními a činnostmi. Děti si tak mohou sestavit svůj vlastní traktor či pluh a vyzkoušet si, jak to chodí s jarními pracemi na polích nebo společně se stavebnicí Malý konstruktér – Policie rozpoznávat skrytá úskalí silničního provozu.

Stavebnice je nejvhodnější pro děti od šesti do osmi let . Na své si ale přijdou i rodiče, kterým Malý konstruktér může připomínat jejich mládí a legendární stavebnici Merkur. Rádi se pak zapojí do sestavování nakladače, letadla nebo kombajnu. Stavebnice jsou roztříděny podle témat na stavební stroje, zemědělské stroje, záchranné sbory a další. Jejich rozdělení naleznete v popisu hračky. Stavebnice lze mezi sebou libovolně kombinovat, fantazii se meze nekladou. Do hledáčku rodičů se stavebnice dostala také díky své cenové dostupnosti. Jednotlivé modely se dají pořídit již od 139,- Kč a přitom si zachovávají vysokou kvalitu zpracování.

Malý konstruktér nechal prostor pro kreativitu a konstrukční schopnosti dětí. Rozvíjí technické dovednosti, od kterých se v posledních letech spíše upouštělo. Obrázkový návod, šroubky a imbusový klíč trénují logické uvažování a zdokonalují jemnou motoriku. Vlastnoručně stvořené hračky mají pro děti hlubší význam a naučí se tak více vážit si věcí. Hračky postavené ze stavebnice jsou jednoduché, pevné a funkční a mohou sloužit pro mnoho her. Jejich oblíbenost je dána také tím, že hračky kopírují reálný život. Mnoho dětí rádo napodobuje ve svých hrách rodiče či sní o svém budoucím povolání. Malý konstruktér má za cíl především vzbudit v dětech kladný vztah k technice. Díky svému inovativnímu přístupu avšak oproštěného od módních výstřelků, je stavebnice Alexandr Malý konstruktér aspirantem na vítezství v soutěži Hračka roku i v nadcházejících letech.

Výhradním dodavatelem stavebnic Alexander Malý konstruktér do českých a slovenských obchodů je firma Pexi, která značku Alexander zastupuje v ČR a SR již od roku 2007. Hry (včetně plastových dílu) jsou vyráběny v Evropě ve vlastní továrně Alexander dle evropských norem a splňují vždy aktuální bezpečnostní předpisy. Celý sortiment stavebnic naleznete na e-shopu.