Zbavte se strachu z otravného hmyzu v dětském pokoji!
2 min. čtení

Zbavte se strachu z otravného hmyzu v dětském pokoji!

Také se vaše dítě zběsile drápe do vašeho náručí pokaždé, když kolem proletí obyčejná moucha a v případě ataku komára ho zaručeně po celou noc nedostanete ze své postele? Ukážeme vám, jak se této noční můry jednou provždy zbavit.

 

Nedejte strachu příležitost

S nejrůznějším hmyzem se zkrátka musíme naučit žít. Ovšem vletí-li do našeho osobního prostoru v domě či bytě, cítí se často nepříjemně i nejeden dospělý. Nenechte tedy nic náhodě a pořiďte ochranné sítě proti hmyzu. Dají se  připevnit na jakékoliv okno, a to buď na jeho rám nebo i do stropu nad ním. Stačí si vybrat vhodné provedení a třeba i barevnost a spolehnout se na jejich ochranný efekt.

Jde o dobré řešení také v případě, že nechcete domů pořizovat nejrůznější insekticidy, které nemusí mít na zdraví vašeho dítěte právě pozitivní dopad.

 

Zatočte se strachem za pomoci hry

Jakmile je bezprostřední nebezpečí zažehnáno, vrhněte se na dlouhou cestu, která vašim dětem ukáže, že se není třeba hmyzu bát. Ukažte jim třeba tento dětský nábytek polepený samolepkami motýlů, veselých včelek nebo broučků. Vsaďte na Ferdu mravence a jeho kamarády nebo pusťte sobě i dítěti třeba včelku Máju. Ukazujte, vykládejte, seznamujte. Sami jděte příkladem a pohovořte si o tom, jak je hmyz v naší krajině užitečný a co by se stalo, kdyby se najednou všechen vytratil.

 

Vezměte si k ruce také vědu

A hodit se vám mohou také šikovné mikroskopy určené dětem, pod nimiž můžete pozorovat hmyz v celé jeho přírodní kráse. Objevte půvabné šupinky na motýlích křídlech nebo jemné chloupky na včelím zadečku. Zahrajte si na malého vědce a zbavte se strachu jednoduchou edukativní metodou, která bude bavit vás i vašeho potomka. Navíc získáte jedinečný narozeninový nebo třeba vánoční dárek s přidanou hodnotou! A to se rozhodně počítá.