Co všechno pořídit pro miminko, než se narodí?
2 mins read

Co všechno pořídit pro miminko, než se narodí?

Nechceme vám přinést kompletní seznam nezbytností, z nichž reálně během života s malým dítětem využijete tak polovinu. Naopak, máme pro vás připraveno několik ryze praktických tipů a dobrých rad, které do vaší domácnosti přinesou něco skutečně užitečného a po všech stránkách praktického.

 

Kočárek už není dogma

Nejspíš už i k vám pronikl nový trend, díky němuž jsou nejmenší děti na svých matkách doslova zavěšené. Ne, nejde o žádný nový trend přivandrovalý z Afriky nebo od indiánských matek. Ve skutečnosti objevujeme svoji dávnou minulost. Nebo vás snad napadá, k čem jinému sloužila u žen v našem středověku tzv. loktuša?

Moderní vhodné nosiče dětí se postarají o jejich zdravý vývoj. Stačí je vybírat podle věku miminka a nechat si poradit s prvními kroky. Vázaní dlouhých šátků není pro každého, ale nejrůznější kolíbky nebo vaky mohou být tím pravým. Děti, které ještě neumí sedět, by vždy měly mít kolena výše než zadeček, aby byl zaručen správný vývoj jejich páteře. Navíc se tímto postojem dbá i na zdravý vývoj kyčlí.

Rozhodně doporučujeme sáhnout po známých značkách a vybrat Little frog nebo podobné ověřené výrobky. Každodenní používání vaků a nosítek je totiž poměrně náročné na opotřebení materiálu. A určitě nechcete zvolený produkt reklamovat už po několika měsících užívání.

 

Kam uložíte všechny věci?

Jde o neméně důležitý bod. Určitě jste si všimli, jak se množství oblečků a pomůcek pro vašeho mimíska utěšeně rozrůstá. Nezapomeňte proto pořídit levné skříně, abyste o všechny ty nezbytnosti nezakopávali při běžných cestách po domácnosti. Ušetříte tak sebe nepříjemného úrazu a návštěvy zase pohledu na neuspořádaný nepořádek na chodbách a v pokojích.

A zvolíte-li skříně přímo na míru, získáte spolehlivé úložné prostory nejenom do dětského pokoje, které provedou vašeho potomka celým jeho dětstvím a nakonec skvěle poslouží ještě i vám.