Jak chránit vlasy před sluníčkem
3 mins read

Jak chránit vlasy před sluníčkem

Léto je v plném proudu a vybízí nás k celé řadě módních i vlasových kreací. Nejen u moře, ale také u rybníků a koupališť vystavujeme své přirozeně splývající vlasy silným slunečním paprskům. Navečer pak vlasy umyjeme a vytvoříme z nich účes hodný párty nebo nějaké té významnější společenské události. Proto, aby naše vlasy v létě netrpěly, existuje hned několik osvědčených rad.

 

Bojujte proti UV záření, chloru i mořské vodě

Při parných letních měsících přijdou našim vysušeným vlasům vhod zejména profesionální vlasové produkty účinně chránící proti zvýšené intenzitě UV záření, ale také ty proti slané a chlorované vodě. Existují i celé řady speciálních šamponů, kondicionérů a masek s ochranným UV filtrem, které vlastně fungují na stejné bázi jako tělové opalovací krémy. Po jejich použití vlasy spolehlivě vyživí a ochrání před nežádoucím vysušením od sluníčka. Vlasy jsou silné, zdravé a nedochází k jejich třepení.

Skvělým pomocníkem je také šampon After sun, který dokáže vaše vlasy ochránit právě před negativními účinky slunečních paprsků, chlorované a slané vody. Po umytí tímto šamponem získají vaše vlasy hedvábný lesk a budou působit maximálně zdravě. Na podobném principu funguje i maska After sun, která vaše vlasy uzdraví už do neskutečných šedesáti vteřin po použití. Koupíte na www.puls.cz.

 vystrizek

Zbavte se mořské soli ve vlasech

V létě je třeba dbát i na to, jak se svými vlasy zacházíte po radovánkách v moři nebo v bazénu. Předně zapomeňte na fénování vlasů, ze kterých jste předtím neopláchla chlór nebo mořskou sůl. Stejně tak je ihned po vyběhnutí z moře nestahujte do culíku, ale nechte je přirozeně proschnout. Snažte se co nejdříve po odchodu z pláže umýt své vlasy speciálním šamponem, a tak jim dodat tolik potřebné živiny po vyčerpávajícím dni u vody a na sluníčku.

 

Noste šátky a klobouky

Barvu a strukturu vašich vlasů vám ale pomohou ochránit i šátky nebo klobouky. Takže ani na pokrývky hlavy není radno v létě zapomínat. Dotvoříte si tak skvělý outfit a zároveň budete myslet na zdraví vašich vlasů – a uvidíte, že se vám to vyplatí.