Návrat do školních lavic je náporem pro děti i rodiče
2 min. čtení

Návrat do školních lavic je náporem pro děti i rodiče

Září je pro rodiče to nejnáročnější období. Děti rozvolněné prázdninovými slastmi nacpáváme zpět do školních ústavů se striktním režimem, abychom přežili my a hlavně pak oni. Psychicky náročný návrat má vliv i na fungování těla a tak hrozí i riziko onemocnění nebo úrazu.

Vracíme se z chat a chalup zpět do měst a ulice se opět plní popojíždějícími vozy v ranních i odpoledních dopravních špičkách. Jaké překvapení, že se děti potřebují kamarádům vypovídat z dvouměsíčních zážitků, jaký úžas, že jsou roztěkané, když je ze stromů sundáme zpátky do lavic. Přichází doba stereotypního podzimu, který ale brzy opět naruší podzimní prázdniny.

Ozbrojte se trpělivostí, tolerancí a respektem. Nejen k dětem, jejich kantorům, ale i k sobě samým. Pokud se dostaneme do špatného psychického rozpoložení, nedá na sebe dlouho čekat ani fyzické napětí. Ten lékař opraví, enzymoterapie srazí otok díky nasazení léku Wobenzym, zrychlí hojení měkkých tkání, zmenší bolest. To je ještě ta osvědčeně řešitelná stránka věci. I s větším úrazem a operací je to podobné: dobrý operatér, klid, enzymoterapie, rekonvalescence.

Ale zhroutí-li se vám kvůli předvídatelným problémům v poprázdninové době rodinné vztahy, nebo dopustíte-li se vlivem přílišného tlaku nenávisti vůči škole, žádná sebelepší léčba na to nezabere a tak buďte na toto náročné období dobře připravení.