Jak napravit svou ochablou imunitu? Regulujte stres a vsaďte na přírodu
2 mins read

Jak napravit svou ochablou imunitu? Regulujte stres a vsaďte na přírodu

Přechod mezi zimou a jarem pro nás může být velkou příteží, která je plná nástrah. Pokud chceme předejít nepříjemnému nachlazení či jiným nemocem, je důležité na sebe dostatečně dbát. Jak ale svou imunitu podpořit?

Vyspěte se do zdraví

I když se to může zdát jako ohraná píseň, kvalitní dlouhý spánek je důležitý pro správné fungování našeho těla. Když nedopřejeme svému tělu dostatečný spánek, vrátí nám to v podobě vyšší náchylnosti k virům a bacilům, které jsou všude kolem nás. Proto je dobré nic nepodcenit a zapracovat na režimu spánku. Svůj den bychom tedy měli upravit tak, abychom ideálně každý den chodili spát a vstávali ve stejný čas.

Otužujte se

I když pro mnohé milovníky horké vany může být otužování náročná disciplína, jistě stojí za vyzkoušení. Nese s sebou totiž velké množství benefitů, včetně posílení imunity. Otužování se skvěle pojí se saunováním, které je příjemné a uvolňující, zejména při zapojení esenciálních olejů. Na odpočinutí vašeho těla i mysli je ideální například eukalyptus, doplněný o sladký pomeranč.

Dopřejte si vitamíny

Nerovnováha v našem těle může způsobit vyšší náchylnost vůči nemocem. Proto je důležité posilovat svou imunitu nejen pomocí zdravé stravy, ale i skrz pravidelné doplnění vitamínů a minerálů. Mezi skvělé pomocníky patří vitamín C nebo u dětí oblíbené kozí kolostrum. Uvidíte, že při pravidelném užívání vitamínů pocítíte výsledky svého snažení.

Zajděte na čerstvý vzduch

Mezi další nezbytnosti, které je nutné zařadit do svého života, je pobyt na čerstvém vzduchu. Na vycházku bychom měli jít každý den, a to za jakéhokoliv počasí. Díky tomu se tělo zvládne vyrovnat s velkým množstvím virů, škodlivých látek i bakterií a stává se odolnější. Pravidelné procházky mají velký benefit i v podobě shození přebytečných kilogramů. Spojte tedy příjemné s užitečným a vyražte ven.

Jarní nemoci se vám díky vaší snaze mohou zcela vyhnout. Proto zkuste zapojit co nejvíce aspektů a maximálně posílit svou imunitu.