Jak ušetřit čas strávený v kuchyni
3 min. čtení

Jak ušetřit čas strávený v kuchyni

Vaření by vás mělo bavit, potom bude i vaše jídlo chutné a ostatní strávnici poznají, že jste jej vařili s láskou. Jak ale vařit rychle a jednoduše? Chytře nakupujte, zjednodušte si recepty, nebojte se vařit na další dny a využijte chytrých pomocníků do kuchyně.

 

Mějte vždy plán

Klidně si na začátku týdne napište seznam, co všechno máte v plánu vařit a naplánujte si také, jaké kuchyňské spotřebiče vám tuto práci urychlí a ulehčí. Napište si k receptům také suroviny a tento seznam surovin můžete také využít jako nákupní seznam. Ideální je, pokud do obchodu nemusíte chodit denně, ale například jednou nebo dvakrát týdně, popřípadě jednou měsíčně na velký nákup.

 

Využijte chytré zásoby

Při plánování receptů využijte také zásoby ze spíše. Vždycky mějte po ruce konzervy, kterými ozvláštníte rychlý oběd nebo připravíte neplánovanou večeři, když přijde nečekaná návštěva. Hodit se bude konzerva fazolí, kukuřice, hrášku nebo také různé marmelády, kompotované ovoce a nezapomeňte ani na suché potraviny jako je cukr, mouka nebo třeba těstoviny a luštěniny.

Nakupujte se seznamem

Při nákupu vždy využijte seznam. Díky němu ušetříte peníze, protože nekoupíte nic navíc a zároveň budete vědět, kam v obchodě rovnou jít a váš nákup tak může být rychlý a pohodový. V případě, že nemáte auto, můžete využít také dovoz potravin až do domu a nakoupit tak pohodlně přes internet.

 

Vařte multifunkčně

Nejvíc si oblíbíte multifunkční hrnec. Tento kuchyňský pomocník má hned několik výhod najednou. Multifunkční hrnec Orava MH-02 se pyšní osmi funkcemi, kde nechybí vaření, smažení, ohřev jídla, pomalé vaření, pečení, grilování, vaření v páře a také fritování. V multifunkčním hrnci nic nepřipálíte, můžete vařit s malým množstvím oleje nebo úplně bez něj. Veškeré jídlo si uchová svou barvu, chuť a hlavně cenné živiny. Jakmile vyzkoušíte rychlou a jednoduchou přípravu v tomto multifunkčním hrnci značky Orava, tak nebudete chtít vařit jinak.

 

Vařte i na další dny

Nemusíte vařit každý den. Využijte receptů, které vydrží i více dnů a uvařte si dopředu. Jídlo si pak můžete vzít pohodlně do práce a do krabiček si tak dát vlastní domácí stravu. Spotřebovávejte také zbytky, například ze zbylého masa z pečeného kuřete můžete další den připravit rizoto.

 

Zamrazujte

I když se snažíte vařit podle počtu členů v rodině, tak se může stát, že vám jedna, dvě porce zbudou. Tyto porce hotového jídla můžete zamrazit a uvidíte, že se vám ještě budou hodit.