Jak vybrat bezpečnou a šetrnou kosmetiku pro děti
3 min. čtení

Jak vybrat bezpečnou a šetrnou kosmetiku pro děti

Výběr bezpečné a šetrné kosmetiky pro naše nejmenší je zodpovědným úkolem, který vyžaduje skutečnou pečlivost. Dětská pokožka je mnohem jemnější a citlivější než pokožka dospělých, což klade velké nároky na kvalitu produktů, jež pro ni vybíráme. Podívejme se spolu na to, jak vybrat bezpečné a šetrné produkty, které budou chránit a pečovat o citlivou pokožku vašich dětí.

 

Vyhněte se škodlivým chemikáliím

Vyvarujte se produktů obsahujících parabeny, sulfáty, ftaláty nebo syntetické vůně, které mohou být škodlivé pro citlivou dětskou pokožku. Místo nich dávejte přednost kosmetice obsahující přírodní a organické složky, které jsou šetrnější, a obvykle je citlivá dětská pokožka mnohem lépe snáší. Ty jsou obsažené například v přírodní dětské kosmetice kii-baa, která byla speciálně navržena pro citlivou dětskou pokožku.

 

Když nevíte, zkontrolujte certifikace

Při výběru dětské přírodní kosmetiky můžete důvěřovat produktům s certifikáty, které zaručují bezpečnost a kvalitu, jako je Ecocert nebo COSMOS Organic nebo CPK. Ty poskytují jistotu, že produkty splňují přísné standardy bezpečnosti a kvality. Ecocert se zaměřuje na přírodní a organické složky, COSMOS Organic garantuje vysoký podíl organických ingrediencí a udržitelnou výrobu. CPK (Certifikovaná přírodní kosmetika) znamená, že výrobek je vyroben z přírodních surovin a je šetrný k životnímu prostředí. Tyto certifikáty jsou zárukou, že produkty jsou bezpečné pro citlivou dětskou pokožku a byly vytvořeny s ohledem na životní prostředí.

 

Pozor na alergeny

Není to tak časté, ale i přírodní ingredience, které se zdají být bezpečné, mohou u některých dětí vyvolat alergické reakce. Běžné alergeny zahrnují určité rostlinné extrakty, éterické oleje nebo konzervační látky přirozeného původu. Před prvním použitím nové kosmetiky ji vyzkoušejte na kousku pokožky, jako je vnitřní strana předloktí, a sledujte reakci po dobu 24 hodin. Pokud se během té doby objeví zarudnutí, svědění, nebo jiný druh podráždění, výrobek nepoužívejte.

Až tedy půjdete do lékárny či drogérie pro nový krém pro váš malý poklad, vždy si pamatujte, že zdraví a pohoda vašich dětí jsou na prvním místě. Péče o citlivou dětskou pokožku chce pečlivý výběr a testování produktů. Jen tak se ujistíte, že produkty, které používáte, jsou nejen účinné, ale především bezpečné.