Jak vybrat místo svatby
3 mins read

Jak vybrat místo svatby

Plánujete svou svatbu a nevíte, co dřív? Zkuste si napsat seznam aktivit, které musíte vyřešit a postupně, společně s budoucím manželem, škrtejte již splněné. Nechte si poradit, jak vybrat místo svatby, což patří k důležitým a prvním krokům při plánování.

Styl svatby

Věděli jste, že až 70% žen má přesnou představu, jak by měl vypadat jejich svatební den? Kromě konkrétního vzhledu svatebních šatů tak mají vysněné místo, počet hostů i styl zábavy. Některé ženy si dokonce vedou deníček, do kterého si sbírají nápady dlouhé roky. Pokud však mezi takové ženy nepatříte, velmi brzy po žádosti o ruku, byste měli řešit, jak chcete, aby vaše svatba vypadala. Nejdříve si zvolte styl svatby, od kterého se většina věcí odvíjí. Může to být klasická, romantická, honosná nebo třeba vesnická a přírodní svatba. Podle typu svatby zvolíte vhodné místo.

Svatební šaty

Pokud chcete mít na své svatbě šaty s vlečkou, dlouhý závoj a ve svých představách vypadáte jako princezna, zvolte například svatbu na zámku nebo alespoň v zámecké zahradě. Pokud dáváte s budoucím manželem přednost přírodní svatbě, nebojte se být bosá a svatební šaty tomuto stylu podřiďte také. Muži mají výběr jednodušší, otázkou je, zda mít klasický pánský svatební oblek nebo sako vyměnit třeba jen za vestu. Zajímavým nápadem pro svatbu v přírodě je také bílá lněná košile.

Dekorace na místě

Místo svatby vyberete také podle toho, jaké plánujete svatební dekorace. Chcete lampiony, slavobránu a přírodní svatbu? Vyberte statek, zahradu nebo třeba les. Chcete-li drahý křišťál, blyštící se doplňky a dekorace, zvolte například salónek hotelu, zmíněný zámek nebo jiné reprezentativní místo. Zkuste však svatební dekorace vybírat tak, aby se daly dobře kombinovat s barvami celé svatby. Hlavní barvy svatby můžete zmínit i do pozvánky tak, aby si hosté mohli svatební i sváteční společenské šaty vybrat v daných odstínech.

Tipy na svatební místa

Je na vás, zda zvolíte neobvyklé místo, kterým může být například i jeskyně, horkovzdušný balón nebo třeba pro mnohé vysněná svatba na pláži. Stejně tak se můžete vzít v zoo, ve strašidelném hradě nebo na jiném místě, ke kterému máte osobní vazbu. Krásnou svatbu si užijete i v kostele, případně s hostinou na faře. Podívejte se ve svém okolí, kde byste si chtěli říct své ano a věřte, že většinou první nápad je ten nejlepší.