Nejvtipnější poznámky v žákovské knížce
3 min. čtení

Nejvtipnější poznámky v žákovské knížce

Často se stane, že i tomu nejhodnějšímu žákovi se někdy povede nečekaný kousek. Určitě už jste se někdy pozastavili nad poznámkou ve své žákovské knížce. Možná vás rozesmál vzkaz od učitele v žákovské knížce vašeho potomka. Podívejte se s námi na ty nejlepší poznámky a nebojte se jim zasmát.

Co vy a poznámky?

V některých případech by se daly poznámky v žákovských knížkách a vzkazy ve školních sešitech posbírat a vydat z nich kniha podobná špalíčku vtipů nebo kameňáků. Patříte mezi ty, kterých si učitelé skoro nevšímali nebo byla i vaše žákovská knížka popsaná vzkazy učitelů od shora až dolů?

Rodiče ve škole

Vtipná poznámka se objevila v žákovské knížce šestiletého prvňáčka: „Prosím rodiče, aby přišli sundat čepici svého syna ze stropu.“ Děti o přestávce běhali, házeli po sobě školní penály a tohoto žáčka nenapadlo nic lepšího než vzít i své oblečení, včetně zimní čepice, a házet s ním. Čepice samozřejmě přistála na lustru a ve škole nebyl žebřík tak velký, aby ji bylo možné sundat. Rodiče tak byli opravdu donuceni navštívit školu a tuto situaci vyřešit.

Zapomínání a domácí úkoly

Na základní škole, kdy bylo téměř povinností nosit školní batoh se sešity, učebnicemi i chutnou svačinou, se poznámky nejčastěji rozdávaly na druhém stupni. Většina prvňáčků s těžkými aktovkami, které se zdály být těžší než oni sami, byli na začátku školy spíš překvapeni a natěšeni, co vše je čeká. Jejich poznámky se týkaly například zapomínání nebo nesplnění domácích úkolů. V poznámkách se však objevily i takové skvosty jako například: „Přímo přede mnou snědl papír s domácím úkolem“ nebo „Nemá domácí úkol, protože mu jej prý snědl pes“.

Inspirace akčními filmy?

Mezi některými žáky prvního stupně se však objevila i poznámka: „Vyhrožuje zabitím.“ Ta směřovala k sedmiletému žákovi, který tato slova použil na svou o rok mladší spolužačku. Prý se s ním nechtěla kamarádit a jít s ním po škole ven. Od této poznámky si jí přestal všímat a doma rodičům musel vysvětlovat, že to nemyslel tak doslova, jak to řekl.

Vidět až za roh

Vtipnými poznámkami jsou často i dvojsmysly, když učitelé popisují jednání žáka a vynechají určitá slova nebo upřesnění. Následně dochází k nečekaným situacím a nedorozuměním. Mnohdy však poznámky učitelů v žákovské knížce potvrzují téměř magické schopnosti učitele, například když se objeví vzkaz pro rodiče: „Směje se mi za zády, když to nevidím“, „Když se nedívám, tak na mě vyplazuje jazyk“ nebo také „Za mými zády na mě ukazuje sprostá gesta“.