7 tipů, jak zhubnout do plavek
3 mins read

7 tipů, jak zhubnout do plavek

Zkoušeli jste si spočítat, kolik měsíců zbývá do doby, kdy odložíme svršky a nejčastějším outfitem budou plavky? Právě teď je čas, kdy ještě stihnete vypracovat svou postavu do plavek. Nechte si poradit, jak na to a začněte už dnes.

1) Správná strava

Pokud chcete zhubnout do plavek a užít si léto bez stydění se za svou „zimní“ postavu, začněte stravou.  Můžete si nechat vytvořit jídelníček na míru nebo zkusit omezit sladkosti a polotovary a dát prostor pestrému a zdravému stravování. Doplňte ovoce, zeleninu, ryby, luštěniny a celozrnné výrobky.

2) Motivace na prvním místě

Najděte si motivaci, která vás donutí zvednout se z gauče a jít si zaběhat na běžeckém páse nebo si denně dopřejte posilování podle videí. Motivací může být obměna šatníku, důležitá životní událost jako například svatba nebo taky zvýšení sebevědomí.

3) Pravidelné cvičení

Cvičení by mělo být pravidelné. Vyberte si ze tří různých variant, jak je možné cvičit. Pokud chcete cvičit denně, bude vám stačit 10 až 15 minut. U cvičení třikrát týdně dodržte časový rámec cvičení okolo 40 minut. Pokud zvládnete cvičit jen dvakrát týdně, cvičte alespoň 60 minut.

4) Vhodný sport

Vyberte si sport, který vás bude bavit, jen tak u cvičení vydržíte. Může to být cvičení na eliptickém trenažéru, kde posilujete celé tělo, ale také se můžete věnovat kolektivním sportům. Pokud chcete cvičit v pohodlí domova, oceníte domácí posilovnu.

5) Odměna v cíli

Stanovte si odměnu za cvičení. Může to být návštěva wellnes nebo masáž, alespoň jednou za dva týdny. Skvělou odměnou je nový kousek oblečení a pro opravdové milovníky cvičení například nový posilovací stroj.

6) Doplňky stravy

Nebojte se použít přírodní doplňky stravy, které vám pomohou nastartovat metabolismus a podpořit vaše snažení. Někteří sportovci před výkonem popíjí kávu, jiní dávají přednost zelenému čaji. Vyzkoušejte to, co vám bude vyhovovat.

7) Sparing parťák

Je dobré mít sparing parťáka, se kterým se budete navzájem povzbuzovat. Můžete mezi sebou i soutěžit nebo si stanovit společnou odměnu. V některých případech vás bude motivovat i to, že byste prohráli sázku nebo by si odměnu mohl dopřát jen jeden z vás.