Jak zařídit dětský pokoj?

0

Stojíte před rozhodnutím, jak svým dětem zařídit dětský pokoj? Budete preferovat univerzální vybavení a barvy, nebo ho budete ladit do holčičí růžové a klukovské modré? A co by v dětském pokojíčku rozhodně nemělo chybět?

 

Pokoj pro nejmenší

Spousta lidí chystá dětský pokoj ještě před narozením miminka. V takovém případě je potřeba vybírat odpovídající nábytek pro děti. Důraz by měl být kladen hlavně na bezpečnost. Z toho důvodu jsou pro tento dětský nábytek charakteristické oblé rohy, u nichž nehrozí riziko úrazu, jakmile děti začnou svůj pokoj prozkoumávat.

 

Dívčí království

Pokoj pro holku se nejčastěji ladí do světle růžové či fialové barvy, dominuje zde motiv srdíček a kytiček. Závisí též na tom, zda se jedná o mladou slečnu, nebo dospívající dívku. Tomu byste měli přizpůsobit celkový vzhled a zařízení pokoje. Pokud nechcete nakupovat nábytek zvlášť, je možné pořídit si celou nábytkovou sestavu. V ní se nachází šatní skříně, regály, psací stůl a postel.

 

Chlapecký pokoj

Pokoj pro kluka je dobré vyladit dle zájmů, kterým se dítě věnuje. Může tak mít pokoj fotbalistický, hokejistický, s oblíbenými filmovými hrdiny. I zde je možné pořídit celou nábytkovou kolekci jak pro chlapce, tak pro mladého studenta.

 

Dbejte na kvalitu

Veškerý dětský nábytek by měl být zdravotně nezávadný a odolný vůči mechanickému poškození. U tohoto druhu nábytku se nevyplatí šetřit, neboť ten nejkvalitnější dokáže děti doprovázet celé jejich dětství.

 

Co by nemělo chybět?

Do dětského pokoje rozhodně patří postel, komody, dětský psací stůl a židle. Nezapomínejte též na doplňky, které ho zútulní. Jsou to koberec, nástěnka, obrazy, sedací vak, poličky, regály na hračky. Dětem přijde též vhod odkládací noční stolek s lampičkou. Zároveň by neměl být dětský pokoj nábytkem zahlcený, protože děti též potřebují prostor na hraní.