Jaké aktivity dělat doma s dětmi a co je DIY?
4 min. čtení

Jaké aktivity dělat doma s dětmi a co je DIY?

Určitě to velmi důvěrně znají všichni rodiče. Být zaseknutí doma mezi čtyřmi stěnami se svými dětmi, za oknem je nepříjemné počasí a tak nějak se zdá, že nemáte co dělat. V bedně nic nedávají, knihy se jim nechce číst, všechno je špatně a všechno je nudí.  Zde však existuje okamžité řešení a tím je kreativita. DIY, nebo v angličtině řečeno Do It Yourself, znamená, že si můžete vyrobit cokoliv, na co vám stačí materiál. Obyčejně stačí mít pouze pár tužek, lepidlo, barevný papír… To je všechno hezké, ale co kdybychom chtěli spojit příjemné s užitečným? Děti vám s tím určitě rádi pomohou.

Dětské ponožky – velmi jednoduché vyrobit i doma!

Ano, slyšíte správně – dětské ponožky. A k tomu vám postačí pouze jeden háček a klubíčko vlny na háčkování. A postarejte se o to, aby vaše ponožky byly pekelně barevné ponožky! U dětí totiž uspějete s veselými motivy a nádhernými vzory. Pokud nevíte čím se přesně inspirovat, na internetu najdete spoustu návodů nebo tipů na vzor – na různých dětských fórech, kde určitě mají téma „dětské ponožky“, volně na internetu můžete svobodně se inspirovat již hotovými vzory nebo motivy (např. Dedoles má barevné ponožky s veselými motivy). Na internetu můžete volně načerpat energii, spolu s dětmi vybrat co by se jim hodilo a hurá do práce! Můžeme popustit uzdě své fantazii a vyrábět, přičemž spojit příjemné s užitečným. Vaše dětičky se zabaví, budou s hrdostí nosit, co společně vyrobíte a strávíte spolu čas aktivně a vaše pouto se prohloubí přes jedny barevné ponožky více, než byste spolu měli dívat film nebo hrát hry na tabletu. A k těm ponožkám se potom hodí nějaké barevné tričko.

Pánské ponožky – užitečně strávený čas!

Pokud vás tato předcházející aktivita zaujala, můžete to zkusit pro dalšího člena vaší domácnosti – pro tatínka nebo pro dědečka. Dvojnásobná radost, děti budou nadšené, že mohou udělat tak velkou radost takovou maličkostí. A tyto pánské ponožky vám budou ještě dlouho připomínat krásně strávený čas s vašimi dětmi, když jste se všichni nudili.

To ale není všechno, pánské ponožky jsou větší jako dětské ponožky, proto je ani nemusíte háčkovat! Stačí vám k tomu starý pár ponožek a voilá – můžete spolu s dětmi vyrobit unikátního plyšáka. Odstřihněte z ponožek špičky a sešijte to dohromady – děti to mohou vyplnit vatou, plyšem, dutým vláknem – proste vším, co máte doma. Sešijte i konce a zde už dáváme prostor dětské fantazii. Mohou si svého ponožkového hada vyzdobit, nalepit mu očka, uši, srdíčka… Co kus, to originál.

Nechcete ničit ponožky – i zde je řešení!

Děti se určitě rádi angažují v domácnosti, když na to mají prostor. Nechte jim volnou ruku a ukliďte spolu nebo spolu upečte koláč. Nebude to sice tak dokonalé, jako kdybyste to pekly jen vy, ale děti budou mít radost a určitě se něčemu novému přiučí.  Zábava v domácnosti je možná a rozhodně to není nuda! Určitě tomu dejte šanci a nebojte se dát dětem koště do ruky nebo vařečku. Uvařte společně oběd pro vás pro všechny, vyrobte si unikátní věšáky na ručníky do koupelny, ze zavařovacích lahví svícny na svíčky… Je toho opravdu hodně, co se dá s dětmi v deštivý den dělat doma a  návrhů na aktivity je plný internet.