Jarní nachlazení u dětí? Poradíme, jak na něj vyzrát
2 min. čtení

Jarní nachlazení u dětí? Poradíme, jak na něj vyzrát

Každý rodič jistě zažil perné chvíle s rýmou u svých dětí. Tato nelehká situace komplikuje rodinný režim, který zahrnuje např. i odchody do školky či školy a rodinné plány. Jak posílit imunitu dětí, aby se tyto situace děly co nejméně?

Vsaďte na prevenci

Běžná rýma je všude kolem nás, zvláště pak u dětí. Tato nepříjemná záležitost dokáže narušit chod rodiny a pořádně potrápit jak děti, tak i dospělé. Proto je dobré této situaci předcházet a pracovat na co nejlepší imunitě našich dětí. Jednou z nejlepších možností je doplnit co nejvíce vitamínů a minerálů, pravidelně se otužovat a chodit každý den alespoň na malé procházky.

Doplňujte vitamíny

Zdravé jídlo plné vitamínů je základem ideálního stravování. Pokud našim dětem chybí ty správné vitamíny, je potřeba je doplnit. Využít můžeme multivitamíny, např. ve formě sirupů nebo přímo jednotlivé vitamíny, které je potřeba doplnit. Kupříkladu dokonalou imunitu zajistí dostatečné množství vitamínu C, vitamín B zase přispívá ke snížení míry únavy.

Vařte vývary

Děti milují polévky. Využijte to pro svůj prospěch a dopřejte svým ratolestem dlouze táhlé vývary, plné zeleniny a masa. Vývary můžete vařit doma nebo využijte sušený vývar. Ten se hodí v případě, kdy tak úplně nestíháte a potřebujete svým dětem dát jen to nejlepší. Stačí zalít vodou, přidat čerstvou zeleninu, chvíli povařit a chutné jídlo je na světě.

Vyzkoušejte kolostrum

Kozí kolostrum pro děti je ideální variantou pro děti, které potřebují doplnit co nejvíce vitamínů, biominerálů či speciální antivirové a antibakteriální látky. Jedná se o skvělou možnost, jak posílit imunitu svých dětí pomocí kozího mleziva, které se dá podávat jak ve formě kapslí, tak pro menší děti i ve formě sirupu.

I když je rýma náročná, se správným přístupem a adekvátními pomocníky ji hravě zvládnete.