Je libo knížku?
2 min. čtení

Je libo knížku?

Ne jenom podzim a zima jsou obdobím, kdy člověk rád stráví odpoledne v křesle se šálkem oblíbeného nápoje a dobrou knihou. I v létě může být kniha vítaným společníkem, ať už se rozhodnete usadit na balkón s ledovou limonádou, nebo na lavičku v parku. Přestože se zdá, že tištěné slovo zažívá spíše úpadek své slávy a obliby, stále se ještě najde spousta lidí, kteří do svých zavazadel na dovolené pár knih nikdy nezapomenou přibalit.

 

Proč knihy?

Romantika, napětí, vtip i smutek…od všeho přesně odměřené množství. Ať už doplníte pocity, kterých se vám v každodenním životě nedostává, nebo knihy využijete k načerpání inspirace, či životní moudrosti, četba vás obohatí i pobaví.

 

Společník pro dlouhé zimní večery i dlouhé letní cestování

Už jen to, že každý zdroj zábavy se hodí při několikahodinových cestách, napovídá tomu, proč byste na knihy rozhodně neměli zanevřít. A co teprve pohoda za zvuku šplouchající vody či přímo šumění přicházejících a zase se vzdalujících mořských vln. S knihou v ruce si letní atmosféru a pocit, že nic nemusíte, užijete ještě mnohem intenzivněji.

Jak vybrat tu pravou?

Máte chuť na knihu, kterou jste ještě nečetli? Chcete si přečíst příběh, který vás svým dějem překvapí? Klasika samozřejmě má mnoho do sebe, ale pro horké letní dny jsou často mnohem vhodnější lehčí svěží příběhy začínajících autorů. Skvělou volbou, pro letní odpoledne s osvěžujícím koktejlem může být kniha autorky Petry Kropáčové: Prkna, co znamenají život. Román je psán s lehkostí a optimismem, přestože se věnuje i těm neveselým životním situacemi, jako je smrt a jiná neštěstí. A jelikož autorka si je vědoma velikosti slavného dramatika Williama Shakespeara, děj příběhu odehrávajícího se v současné moderní společnosti, doplňuje i o glosy z děl tohoto velikána, čímž jen dokazuje nadčasovost jeho tvorby. Jste-li i vy jeho fanouškem, jistě vás román začínající autorky potěší dvojnásob.