Kam v Praze s dětmi? Tipy na místa, kde se královsky pobaví i rodiče

0

Říká se, že když se páru narodí dítě, končí zábava a začínají starosti. Obvykle to však tvrdí lidé, kteří žádné dítě nemají a nedokáží představit, jak by s ním trávili volný čas. Pravdou je, že naopak jedině díky dětem se dospělí podívají i do míst, která by jinak minuly obloukem. Nevěříte? Až si uděláte výlet do Prahy, vyrazte se svými ratolestmi do některého z míst na následujícím seznamu. Připravili jsme pro vás senzační tipy pro celou rodinu.

Zoo Praha

V páté nejlepší zoologické zahradě na světě se nachází 10 pavilonů, 150 expozic, lanová dráha, vláček, 2 restaurace a 7 stánků s rychlým občerstvením. Členitý terén Trojské kotliny je pro rodinnou procházku jako stvořený. Otevřeno je i o víkendech a svátcích.

Malešický park

Největší veřejný park na Praze 10 nabízí spoustu příležitostí k relaxaci i aktivnímu odpočinku. Na své si přijdou milovníci cyklistiky i in-line bruslení, nechybí dětská hřiště a dostatek míst k sezení.

 

Národní technické muzeum Praha

Exkurze v Národním technickém muzeu Praha by měla být povinná, protože jen málokde najdete tolik jedinečných expozic na jednom místě. Sbírky zasahují do mnoha oborů a mohou na nich oči nechat malí i velcí návštěvníci.

 

Aquapark Čestlice – Aquapalace Praha

Aktivního odpočinku ve vodě si užijete také v aquaparku v Čestlicích. Proč zavítat právě zde? Třeba proto, že jde o největší aquapark ve střední Evropě a kromě vodního světa s tematickými paláci a skvěle vybaveného fitness centra nabízí i možnost odpočinku v moderním SPA centru.

Muzeum LEGA

První soukromé muzeum LEGA je jasnou volbou pro všechny milovníky legendární stavebnice. Na ploše 420 m² se nachází 20 tematických expozic s cca 2500 modely poskládaných z více než 1,3 milionu kostiček. Nedílnou součástí muzea je i prodejna.

 

Ubytujte se v centru a neztrácejte čas dojížděním

Stále máte pochybnosti o tom, že se můžete skvěle pobavit i při návštěvě míst primárně určených pro děti? Naopak si raději projděte dostupné hotely v centru Prahy a udělejte si v metropoli minimálně prodloužený víkend. Budete potřebovat spoustu času, abyste shlédli byť jen zlomek z top atrakcí.

Dobrou volbou je například čtyřhvězdičkový Belvedere – vyhlášený hotel v Praze, ve kterém se budete cítit jako doma.