Kam vyrazit s dětmi na jarní jednodenní výlet?
3 min. čtení

Kam vyrazit s dětmi na jarní jednodenní výlet?

Jaro udeřilo v plné síle a rychle stoupající teploty přímo vybízí k výletům s celou rodinou. Kam se ale vydat? Udělali jsme menší průzkum a vybrali pro vás ideální místo v Českém ráji.

Dětenice

Dětenice jsou veřejnosti známé zejména díky Středověké krčmě, která tu před hodnou dobou vznikla jako první restaurační zařízení tohoto druhu. Málokdo však ví, že dětenický resort neskrývá jen krčmu, ale mnohem více. Najdeme zde pivovar, zámek a zámecký park, kde se prakticky denně odehrávají zábavné akce. Během celého dubna zde navíc probíhá akce „Dětenice dětem“, v rámci které mají každou neděli všechny děti do patnácti let vstup na zámek, do pivovaru a na místní rytířský turnaj zcela zdarma. Zdarma je pro ně ale připraven i oběd či večeře. „Během akce Dětenice dětem jsme připravili speciální menu, a to krůtí steak na grilu s pečenou bramborou, bylinkovou zakysanou smetanou a zeleninovým salátem,“ upřesňuje marketingová ředitelka dětenického komplexu Aneta Ondráčková. Samozřejmostí je i bezplatný vstup na show „Středověk na vlastní kůži“.

 

Do Dětenic na 1. máje

A pokud již plánujete, kde strávíte letošní svátek práce, neměl by vám ujít Májový dětenický food festival. Ten se koná první květnový den od 12 do 19 hodin v zámeckém parku a návštěvníkům nabídne mj. takové pochoutky jako chobotnice, raky, ústřice, středověké burgery, jehněčí klobásky, domácí bramboráky, staročeské placky či jitrnice a jelita. Návštěvníci se také mohou těšit na rytířské klání, poběhlice, tanečnice nebo na středověkou kapelu.

Vstup na food festival je zcela zdarma a kromě rodin s dětmi a zamilovaných párů jsou tu vítáni i domácí mazlíčci.

Těm, kteří přemýšlí o tom, že by se v Českém ráji noc či dvě zdrželi, doporučujeme zarezervovat pokoj v jednom ze dvou dětenických hotelů, hotelu Rustikal a ve Středověkém hotelu, který si svým netradičním pojetím získal již mnoho srdcí z Čech i ze zahraničí. Ten nabízí 68 stylově vybavených pokojů s vlastním sociálním zařízením a cena pokoje zahrnuje i bohatou středověkou snídani. Rezervaci doporučujeme udělat přes webové stránky dětenického resortu, kde lze během chvíle zjistit dostupnost na vámi vybrané datum.