Chcete mít po ránu více energie? Víme, jak na to
4 min. čtení

Chcete mít po ránu více energie? Víme, jak na to

Chcete po ránu vstát z postele bez přemlouvání se a posunování budíku? Připravte si hned po probuzení čerstvou ovocnou nebo zeleninovou šťávu, na kterou se budete těšit. Tato šťáva vám dodá velké množství energie, doplní potřebné vitamíny a minerály a svůj den tak můžete začít s úsměvem.

 

Kdy ovocné šťávy pít

Nejlepší doba, kdy pít ovocné šťávy je ihned ráno po probuzení. Čerstvou ovocnou šťávu můžete pít i během dopoledne nebo po cvičení. Ovoce napomáhá k regeneraci svalů a podporuje správnou funkci organismu. Je ideálním pomocníkem při doplnění vitamínů a minerálů po fyzickém výkonu, ale hodí se také k redukci váhy nebo detoxikaci.

 

Kdy pít zeleninové šťávy

Zeleninové šťávy pak můžete do jídelníčku zařadit v průběhu celého dne. Jsou ideálním pomocníkem při hubnutí a jediné, co vám na přípravu zeleninové šťávy stačí je kvalitní odšťavňovač, například nízkootáčkový šnekový odšťavovač OS-149. Výhodou odšťavňovače je rychlé a jednoduché zpracování i tvrdších kousků zeleniny. Navíc v čerstvé zeleninové šťávě zůstanou všechny potřebné vitamíny, minerály a enzymy.

 

Vyzkoušejte tyto šťávy

1) Jablečná šťáva

Oblíbenou šťávou je jablečná šťáva, která pomáhá snížit hladinu cholesterolu a snižuje také krevní tlak. Jablka podporují imunitní systém, správnou funkci srdce a posilují cévy. Pravidelným používáním odšťavňovače a popíjení jablečné šťávy podpoříte také ledviny a zbavíte se bolesti a napětí svalů. Ideální je pít jablečnou šťávu ráno nalačno.

 

2) Pomerančová šťáva

Snad ještě častěji než jablka se odšťavňují pomeranče. Ty v sobě obsahují velké množství draslíku a pomerančová šťáva tak slouží k detoxikaci, pročištění těla a také proti překyselení organismu. Pomeranče navíc podporují správnou funkci mozku, koncentraci a posilují imunitní systém. Pomerančovou šťávu si můžete dopřát ráno po probuzení nebo během dopoledne.

 

3) Šťáva z červené řepy

Lákavou a ojedinělou chutí vás překvapí také čerstvá šťáva z červené řepy. Tato šťáva posiluje červené krvinky, čistí krev a působí pro správnou funkci ledvin, žlučníku a jater. Navíc působí na lymfatický systém. Zkuste dát do odšťavňovače také dvě kiwi a budete překvapeni zajímavou kombinací zeleniny a ovoce.

 

Zkuste detoxikaci

Čerstvé ovocné a zeleninové šťávy jsou skvělým doplňkem stravy, pokud chcete rychle a účinně doplnit potřebné vitamíny. Tyto šťávy však slouží i k detoxikaci organismu. Dejte do odšťavňovače, brokolici, lilek, špenát, celer, chřest, okurky nebo mrkev a připravte si jarní očistu trávícího systému. Do nízkootáčkového odšťavňovače OS-151 A můžete, díky velké podávací trubici, vkládat i celé ovoce nebo zeleninu. Součástí balení jsou i dvě nádoby o objemu 1 000 ml na šťávu či dřeň a při užívání tohoto přístroje nepochybně oceníte tichý chod motoru, jednoduchou obsluhu, snadnou údržbu a v neposlední řadě také reverzní chod motoru, který brání ucpání odšťavňovače. Příprava zdravých dobrot tedy nebude žádná věda ani náročný úkon.

Tak dobrou chuť a hlavně zdraví!