Kam vyrazit s dětmi o prázdninách?
3 mins read

Kam vyrazit s dětmi o prázdninách?

První polovina letních prázdnin se nezadržitelně blíží ke konci a spolu s ní vám již možná docházejí nápady, kam vzít své ratolesti na výlet. Udělali jsme menší průzkum a vybrali pro vás ideální místo v Českém ráji.

Dětenice

Dětenice jsou veřejnosti známé zejména díky Středověké krčmě, která tu před hodnou dobou vznikla jako první restaurační zařízení tohoto druhu. Málokdo však ví, že dětenický resort neskrývá jen krčmu, ale mnohem více. Najdeme zde pivovar, zámek a zámecký park, kde se prakticky denně odehrávají zábavné akce. Z nich můžeme zmínit například Pohádkové neděle, které jsou určeny pro děti malé, menší a větší. Konají se až do konce srpna, a to každou neděli od desíti dopoledne do čtyř hodin odpoledne. Děti si tu mohou zasoutěžit s Bobem a Bobkem, čertem, babou jagou nebo s čarodějnicí Žizeldou. Pro výherce mají organizátoři připravené i krásné dárečky a čeká na vás a vaše děti i rozptýlení v podobě rytířského turnaje. Pro děti je zde k dispozici také trampolína či klouzačka a sladké občerstvení naleznete v místní Zámecké cukrárně.

Dítě - Creative Commons (Pixabay)

Kromě toho jsou tu však děti více než vítáni i jiné dny v týdny. Každý týden od úterý do pátku se tu do konce letních prázdnin koná akce ‚Dětenice dětem‘. Ta spočívá v tom, že každé dítě do patnácti let má v tyto dny vstup na zámek, do pekla, do pivovaru a na rytířský turnaj zdarma. Zdarma je pro děti také oběd či večeře. Potomci si tak mohou vychutnat fantastickou gastronomii, kvůli které se do Dětenic sjíždí lidé z celé republiky. „Během akce Dětenice dětem jsme připravili speciální menu, a to krůtí steak na grilu s pečenou bramborou, bylinkovou zakysanou smetanou a zeleninovým salátem.“, upřesňuje marketingová ředitelka dětenického komplexu Aneta Ondráčková.

V letní měsíce probíhají také skoro každý den, kromě pondělí a neděle, strašidelné prohlídky dětenického zámku. „Jde o netradiční prohlídku, při které jsou zvyky a obyčeje středověkých Dětenic vyprávěny čarodějnicí Žizeldou. A přestože máme většinou více fanoušků u dětských návštěvníků, pobaví se i dospělí.“, dodává Ondráčková.

Pokud jste z okolí Dětenic, zcela jistě neotálejte s návštěvou místa, které se nachází uprostřed malebného městečka, a nezapomeňte výlet spojit s procházkou okolní přírodou. Těm, kteří přemýšlí o tom, že by se v Českém ráji noc či dvě zdrželi, doporučujeme zarezervovat pokoj v jednom ze dvou dětenických hotelů, hotelu Rustikal a ve Středověkém hotelu, který si svým netradičním pojetím získal již mnoho srdcí z Čech i ze zahraničí.