Mějte pocení pod kontrolou
3 mins read

Mějte pocení pod kontrolou

Léto už nám přímo buší na dveře. Teploty venku prudce rostou, a přestože je teplo a slunce příjemné, má bohužel také jeden podstatný nedostatek – způsobuje, že se výrazně intenzivněji potíme.  Pocení je pro organismus zdravé, přirozené a důležité, protože se tak odplavují nejrůznější škodliviny z našeho těla, dochází k regulaci teploty, pomáhá v ochlazování a snižování tělesné teploty. Někdy je ale bohužel pořádně nepříjemné a dokáže nám připravit nejednu trapnou chvilku. Obzvláště, když se potíte víc než obvykle – čeho je moc, toho je zkrátka příliš. Je to totiž společensky nepřijatelné, propocená kola v podpaží rozhodně žádnou parádu neudělají. Ba naopak, a pokud jste navíc i nepříjemně cítit, pak pácháte téměř společenskou sebevraždu. Stačí ale dodržovat několik jednoduchých pravidel a žádné faux pas se konat nebude.

Základem je hlavně hygiena – bez ní se nepříjemného zápachu nezbavíte. V létě se klidně sprchujte i dvakrát denně, ráno i večer. Oblíbené jsou především sprchové gely a přírodní mýdla protože neobsahují žádnou chemii, konzervanty, barviva ani problematické tenzidy. Představují tedy velmi šetrné mytí. Navíc ihned po umytí bude na vaší pokožce znát viditelná změna – kůže totiž bude krásně hebká, vláčná a zůstane zachován její ochranný tukový film. Nezapomínejte na používání deodorantů, které pohlcují bakterie způsobující pach potu, a antiperspirantů, které zase omezují činnost potních žláz.

Výstřižek

Ačkoli by tyto produkty měly patřit k základnímu vybavení každého z nás, v Česku jsme bohužel v těchto věcech poněkud pozadu. O tom se bohužel můžeme přesvědčit, cestujeme-li v létě v hromadných dopravních prostředcích. Většinou se totiž nejedná o příjemný čichový vjem. Klasické antiperspiranty a deodoranty však mohou způsobit alergické reakce a navíc obsahují aluminiové soli, které patří k jedněm z nejobávanějších složek. Chcete-li se těmto podezřelým chemickým látkám vyhnout, pak dejte šanci přírodní kosmetice, která obsahuje pouze čisté ingredience z naší Matky Země.

To je také důvod, proč jsou přírodní kosmetické produkty tak oblíbené a zájem o ně neustále roste. Přípravky se hodí i pro jemnou a citlivou pokožku, a to nejen dospělých, ale i dětí. Tak, dopřejte sobě i svým nejbližším to nejlepší.