Repelent s přírodními aktivními látkami ochrání vaše děti
2 mins read

Repelent s přírodními aktivními látkami ochrání vaše děti

Klíšťata a komáři jsou v letním období naprosto všude. Někdy až máme pocit, že nás chtějí úplně vysát. Tento malý hmyz navíc přenáší celou řadu nebezpečných nemocí. Ochrana před klíšťaty přitom nemusí být vůbec složitá. Správné používání vhodného repelentu proti komárům a klíšťatům ušetří mnoho starostí a bolestivých kousanců. Existuje však nějaká netoxická varianta pro děti?

 

Ochrana pro pobyt v přírodě

Přípravek proti klíšťatům a komárům se používá hlavně při pobytu v přírodě. Při sbírání hub, borůvek, při pobíhání na zahradě nebo na louce. To všechno jsou příležitosti, kdy můžeme snadno chytit klíště. Toto riziko se nevyhýbá ani našim dětem. Pokud by klíště přenášelo některou z vážných nemocí, jako je encefalitida nebo borelióza, jednalo by se o velký problém.

 

S jakými látkami se můžeme setkat v repelentech

Repelent na klíšťata může obsahovat účinnou látku DEET, Icaridin nebo IR3535. Nejčastěji se používá právě DEET. To má však tu nevýhodu, že je lehce toxické i pro člověka. Při použití na kůži nebo časté aplikaci se proto objevují problémy, jako jsou podrážděné oči a nepříjemný zápach. Oproti tomu je zde jiná alternativa v podobě látky IR3535, která je netoxická a hodí se i pro používání u menších dětí. Má stejnou sílu a velmi dobře odpuzuje komáry a klíšťata.

Netoxický, ale přesto vysoce účinný

Repelent Insect guard obsahuje látku IR3535, která je netoxická a dostatečně účinná. Díky tomu se jedná o vhodný repelent na komáry i klíšťata pro děti, které jsou starší než jeden rok. Před každým výletem do přírody nebo pobytem venku myslete na to, že nebezpečí může číhat na každém kousku trávy a komáři létají všude. Aplikuje přiměřené množství přípravku na oblečení, případně i holou kůži. Při celodenním pobytu v přírodě aplikace jednou za čas zopakujte. V lékárnách se ptejte po přípravku Phyteneo.