Karnevalové kostýmy pro děti nejsou jen pro jednu příležitost

0

Milují děti karneval? Jak se to vezme. Děti totiž spíše milují karnevalové masky a převleky. Půjčit jim masku na karneval je sice chvályhodné, ale děti si ji užijí jenom tehdy, když ji mají doma a mohou si s ní dlouhodobě hrát.

To, že dítě proběhne v kostýmu čertíka mikulášským dětským večírkem, nebo že se na školním karnevalu blýskne v masce piráta, není tím, co mohou masky dětem dát. Masky jsou totiž skvělou hračkou, ale právě z tohoto důvodu je dítě potřebuje mít doma. Nemusí jít vždy výhradně o kompletní kostýmy. I když jedna dvě oblíbené postavy se vždy hodí. Mnohdy je ideální nabídnout dětem různé menší masky a doplňky. Samy si je kreativně nakombinují a dotvoří.

 

Děti mají své oblíbené hrdiny i pohádkové postavičky

Princezna, čarodějnice, upírka, malá mořská víla, pirát, kovboj, indián – to je jenom pár kostýmů, které skvěle poslouží ke hře. Dítě si s nimi vyhraje samo. Pokud však má sourozence, dokáže být hra ještě pestřejší a živější. Jestliže se vám to nepříčí a rádi se s dětmi hrajete společně, nemusíte váhat a rovněž se do hry zapojit s parádním kostýmem. Pořídit si kostým dnes není příliš drahé a kvalitní obchody či e-shopy s karnevalovými kostýmy umí nabídnou možnost proměnit se na kohokoliv. Karnevalové kostýmy, paruky i další doplňky vás dovedou rychle změnit na zcela jiné lidi-nelidi. A dětem se tato hra bude rozhodně líbit.

 

Jednou z neoblíbenějších proměn dětí je ta na zvířátka

N a zvířátka si děti hrají skutečně rády. Právě v tomto případě jim nemusíte kupovat celé kostýmy. Bohatě postačí hezké masky zvířátek. Letí ty domácí, pejskové a kočičky, ale i zvířátka z farmy a ze dvorku, jako je prasátko či králík. Masky jsou levné a lze jimi dítě obdarovávat téměř do nekonečna. Velikostí jsou téměř univerzální, takže hrát si pak s nimi dítě může s kamarády i s vámi. Bez rizika, že maska nesedne.

 

Děti však milují i různé ptákoviny

Darujte jim ptákoviny tak, že si z nich nejdříve sami uděláte legraci. Ocení to. Nechte u vás po zdi „chodit“ obří pavouky, či po podlaze plazit parádního hada. Postěžujte si, že vám do rána narostl obří nos, nebo velké uši. Legrácek se dá vymyslet spousty a děti váš smysl pro humor určitě ocení. Žertíky pak rády předvedou kamarádům.

Nezapomeňte ani na obličejové barvy, svítící make-up a tělové dekorace, které dětské karnevalové kostýmy a masky doplní, ať již na skutečném karnevalu, nebo při domácí hře.

 

Dětské oslavy v maskách

Výbornou příležitostí, jak si užít kostýmy a masky, jsou dětské party a oslavy narozenin. Vstup může být povinně v maskách, nebo se o ně postaráte jako hostitel. Nakoupit obličejové masky pro všechny účastníky oslavy není zas tak drahé.

Nezapomeňte ale ani na vybavení pro party. Určitě se neobejdete bez balónků či dalších dekorací. K upírské party se budou hodit třeba efektní pavučiny s pavouky a jinou havětí. Důležité je i stolování. Nejefektněji bude vypadat jednorázové barevné nádobí a samozřejmě nezapomeňte na slámky.