Zdravý spánek zajistí kvalitní matrace
2 min. čtení

Zdravý spánek zajistí kvalitní matrace

Večer uléháme do postele většinou už docela unavení a těšíme se, že se alespoň pár hodin vyspíme a načerpáme síly. Místo toho se však ráno vzbudíme snad ještě víc unavení a s bolavými zády. Jak tomu předejít?

Přes den máme mnoho povinností a ještě mnoho věcí musíme zvládnout večer doma a tak nám na spánek často moc hodin nezbývá. Bez kvalitního spánku ale naše tělo nefunguje tak jak má, chybí nám energie, dobrá nálada, jsme unavení a podráždění a začínají se ozývat i zdravotní problémy. Až 9 lid z 10, kteří přijdou ke svému lékaři s některou z akutních neurologických příhod bederní a krční páteře má původ ve špatné matraci. Migrény, skřípnuté nervy, natažené svaly i zablokovaná páteř nejčastěji pochází ze špatné polohy během spánku, kdy naše tělo nemá potřebnou oporu. Podobné příznaky zná nejspíš každý, málokdy nás ale napadne, že se mohou týkat i dětí. Proto by nové matrace pro děti měla být kvalitní, aby poskytovala oporu páteři i svalům během spánku a my jsme svým potomkům nezadělávali na problémy se zády.

Tak jako děti i my potřebujeme dostatečnou oporu, aby naše tělo mohlo během spánku regenerovat a načerpat síly. Pokud špatně usínáte a i když jste unavení, dlouhé minuty i hodiny koukáte do stropu a nemůžete najít správnou polohu pro pohodlné usnutí, zapřemýšlejte, zda se nevyplatí nová matrace. Zbytečné zdravotní problémy a nepříjemná bolest jsou jen špička ledovce, dlouhodobé nevyspání a také stres může našemu organismu způsobit vyčerpání a riziko kolapsu. Pořádně se vyspat a odpočinout si je základ pro to, abychom mohli bez problémů fungovat po celý následující den. Nechte si poradit, jak vybrat matraci a vyberte si takovou, která vám zajistí pohodlí při spánku i dostatečnou oporu těla.

Rozdíl mezi nočním převalováním a kvalitním spánkem poznáte hned první noc. Odpočinuté tělo dokáže lépe fungovat a my tak máme lepší náladu a nic nás nebolí.