Laku na vlasy se nemusíte vzdát ani v letním období
2 min. čtení

Laku na vlasy se nemusíte vzdát ani v letním období

Mnoho z nás nemá to štěstí, aby měl vlasy udržitelné a dokonce v perfektním a bezchybném účesu po několik dní. K fixaci účesu tak používáme oblíbené laky na vlasy, které ale obzvlášť přes léto mohou působit nepřirozeně. Je proto potřeba lak na vlasy nejen dobře použít, ale i ho umět vybrat.

Léto přeci jen dovoluje uvolněnější a ležérnější účesy, rozpuštěné vlasy i culíky a také copy. Jindy dokonale uhlazený účes můžeme v létě bez obav vyměnit za trochu rozpustilejší. I nedbalá elegance ale vyžaduje, aby účes držel a z letního pohlazení se nestalo pouhé vrabčí hnízdo. Lak na vlasy udrží vlasy tam, kde potřebujeme, a zároveň dokáže vlasy i celkově ochránit. V teplých dnech vybírejte spíše laky se sníženou nebo střední fixací, které vlasy nezatěžují a i po použití zůstanou přirozeně pružné a jemnější. Pokud ale váš účes vyžaduje silnější fixaci, rozhodně se jí vzdávat nemusíte. Lak na vlasy bez parabenů dodá objem i lesk a zároveň udrží přirozenější vzhled.

Nezapomeňte lak také správně používat, nikdo z nás přeci nechce mít na hlavě tuhou helmu nebo slepené prameny. Kvalitní lak na vlasy se jemně rozprašuje, nezatěžuje vlasy, nelepí a přitom se velice snadno vyčesává a nikdy neuděláte chybu, když si vyberete některý z přípravků od renomovaných kadeřnických značek. Obrovský výběr nabízí www.puls.cz, kde v pohodlí domova seženete kvalitní laky na vlasy i profesionální kadeřnické přípravky pro váš typ vlasů i potřebné použití. Lak používáme zásadně na suché vlasy a stříkáme z dostatečné vzdálenosti cca 25 cm. Při aplikaci vlasy druhou rukou volně nadnášejte, pro větší objem se předkloňte a nastříkejte lak na konečky vlasů, které se tak provzdušní a následně opticky získá celý účes na objemu.

V práci nebo ve volném čase, náš účes by měl vždy působit především přirozeně a zároveň upraveně, ať máme účes na kluka nebo vlasy do pasu. Občas je té přirozenosti a upravenosti potřeba trošku napomoci, ale s dobrými pomocníky pro úpravu účesu to nikdo nepozná. A to je ta nejlepší možnost.