Ledový čaj a ledová káva
3 mins read

Ledový čaj a ledová káva

Každý den bychom podle výživových doporučení měli vypít alespoň dva litry tekutin, v letních měsících klidně i více. Zapomeňte ale na alkohol a sladké sycené limonády. Raději si dopřejte osvěžující ledové nápoje, které miluje snad každý. Obzvláště v horkých letních dnech přijdou k chuti a spolehlivě zaženou žízeň. Navíc jsou vítanou změnou v okamžiku, kdy už nemůžete obyčejnou vodu a minerálky ani vidět. Oblíbené jsou především ledové varianty jinak teplých nápojů, tedy ledový čaj a ledová káva.

Celosvětová obliba kávy tkví v tom, že ji můžete připravit na mnoho způsobů, vybírat můžete z různých druhů. Ledová káva se hodí na odpolední dýchánek s přáteli i k posezení na zahrádce. Funguje také jako výtečný dezert, který potěší chuťové buňky každého milovníka kávy – kombinaci zmrzliny, ledu a šlehačky dokáže odolat jen málokdo. Podle chuti navíc můžete přidat i kakao, skořici nebo karamel. Ledová varianta také obsahuje kofein, takže vás nakopne stejně jako „klasická“ horká káva. Chcete-li si opravdu pochutnat, pak vybírejte kvalitní čerstvou zrnkovou kávu. Upřednostňujete-li rychlou přípravu, pak volte výbornou instantní kávu, kterou stačí pouze zalít studeným mlékem a studenou vodou.

herbal-tea-1410565_960_720

Letní pitný režim si můžete zpestřit také ledovým čajem, který si získává stále větší oblibu – a to nejen díky tomu, že je připravený za chvíli. Díky své jemné chuti a příjemné teplotě dokonale osvěží a navíc není přeslazený. Zachutná všem bez rozdílu věku, zamilují si ho i ti nejmenší, kterým dělá dodržování pitného režimu problémy. Je skvělým nápojem pro chvíle pohody a relaxace, díky obsahu antioxidantů blahodárně působí na organismus.

Vybírat můžete z široké nabídky čajů, takže si každý zvolí tu svou variantu, která mu bude nejvíce chutnat. Připravit ho můžete z jakéhokoli druhu čaje, nejlepší jsou kvalitní sypané čaje, jednodruhové nebo speciální směsi. Oblíbené jsou zelené čaje, na popularitě ale nabývají také ovocné. Uplatňují se také bylinky, například máta nebo meduňka. V létě je lepší upřednostňovat varianty bez kofeinu, protože vypijeme hodně tekutin, vyzkoušejte třeba roobios nebo honeybush. Používejte vždy alespoň dvojnásobné množství čaje než při běžné přípravě, protože se k němu přidává ještě led, musí tak být silnější. Nebojte se experimentovat, fantazii ani chuťovým pohárkům se meze nekladou – možností je opravdu nespočet. Tak si namíchejte ten svůj osvěžující koktejl přesně podle vašeho gusta!