Ledový čaj – skvělá volba na léto
3 min. čtení

Ledový čaj – skvělá volba na léto

Tropické dny přibývají jako houby po dešti a ani předpověď na následující týdny jich nehlásí zrovna málo. Že musíme v horku více pít, to všichni víme, ale střídat jen minerálku a vodu pořád dokola už nás také úplně nebaví. Vyzkoušejte ledový čaj, který dokonale osvěží i chutná.

Ledový čaj, který si připravíte doma, má jednu obrovskou výhodu. Můžete si ho udělat přesně podle své chuť (a nebo podle aktuálního obsahu ledničky). Základem je led, spousta ledu. Jakmile z tvořítek nějaký použijete, hned dejte dělat jiný. A samozřejmě čaj. Připravíme ho klasickým způsobem, jen silnější, a necháme vychladit. Pak už jen přidáváme ovoce nebo čerstvé bylinky. Dokonale osvěžující kombinace získáte, když do džbánu nebo konvice dáte mátový čaj a přidáte na kolečka nakrájený citron a čerstvou mátu. Chuťové buňky pohladí ovocný čaj doplněný o plátky broskví a jahod.

Nebojte se experimentovat a zkoušet různé kombinace. Sázkou na jistotu je vždy černý nebo zelený čaj s citronem, ale vyzkoušejte i kombinaci s rybízem nebo jablky. Salátová okurka je také výborným parťákem, i když se to na první pohled může zdát podivné. Její nevtíravá jemná chuť přinese osvěžení v každém loku, můžete ji nastrouhat nebo nakrájet na kousky. Nevšední ledový čaj připravíte také z bylinkových čajů, u jednodruhových opět nic nezkazíte přidáním citronu, u vícedruhových pak vyzkoušejte přidat totožné bylinky v čerstvém stavu. Třeba bylinný čaj Směs alpských bylinek obsahuje kromě citronové verbeny a máty také šalvěj a meduňku, takže stačí přidat jen na kolečka nakrájený pomeranč a listy meduňky a pokud máte možnost, dozdobit lístky šalvěje.

Ledové čaje jsou oblíbené i u dětí, takže nezapomeňte mít vždy alespoň jeden mít připravený v lednici. Jistě si brzy najdete vaše oblíbené kombinace, ale i tak můžete zkoušet další a další, vždyť léto teprve začíná. Velký výběr čajů najdete na www.elektro-produkt.cz a pak už je jen na vás, jakému dáte přednost. Pro přípravu ledového čaje se hodí všechny druhy – ovocný, černý, zelený, bylinkový i rooibos, záleží jen na vaší chuti. Kombinujte, zkoušejte, experimentujte a užívejte si léto.