Letní vedra i přes noc – jak si s nimi poradit?
3 min. čtení

Letní vedra i přes noc – jak si s nimi poradit?

Nemůžete kvůli horku usnout a ráno jste nevyspalá a rozlámaná? Jak si usínání zpříjemnit a co si na noc obléct, abyste si konečně vychutnala nepřerušovaný spánek? Máme pro vás několik praktických rad.

Tropická vedra vám nedají spát, ale do nákladné klimatizace se vám investovat nechce. Naštěstí si situaci můžete usnadnit i jinak. Přečtěte si jak.

 

Nevětrejte přes den

Přes den nechte zavřená a zatažená okna, aby se horko nedostalo do místnosti a v noci, až se ochladí, pořádně vyvětrejte. Okno nechte klidně otevřené celou noc, ráno budete mít doma příjemný chládek. Ideální je také pořídit si venkovní rolety nebo alespoň zatemňovací závěsy, které vám poskytnou účinnou ochranu.

 

Vyberte si pyžamo z přírodního materiálu

V letním parnu je samozřejmě ideální, když se můžete spolehnout na klimatizaci, ale i výběr správného pyžama hraje velkou roli. Může znamenat rozdíl mezi celonočním spánkem a probdělou nocí.

Krátké pyžamo, overal nebo noční košilka mohou být praktické, módní i sexy, hlavní je zvolit si správný materiál. Plandavé flanelové pyžamo je sice skvělé přes zimu, v létě vám však usínání právě neusnadní. Oblíbenými materiály do tropických měsíců jsou bavlna, satén nebo přírodní hedvábí.

Pokud si chcete dvojnásobně pojistit, že vám v noci nebude vedro, dejte si pyžamo před spaním alespoň na chvíli do mrazáku. Totéž můžete provést i s polštářem a prostěradlem – jen je předtím nezapomeňte vložit do sáčku.

 

Zvlhčovače vzduchu a pokojové rostliny

K příjemnějšímu pocitu vám dopomůže také zvlhčovač vzduchu, nebo pokojové rostliny, které zvýší vlhkost vzduchu v místnosti. Díky nim se vám bude lépe a volněji dýchat.

Rovněž si můžete pořídit větrák a jednoduchým způsobem znásobit jeho funkci – přehoďte přes něj mokrý ručník, nebo před něj postavte mísu s ledem. Proud chladného vzduchu ale nesmí foukat přímo na vás.

 

Chladící polštářky

Pořiďte si chladící podložku nebo vodou plnitelný polštář. Zajistí vám komfort, klidné spaní, ale také účinnou pomoc při migréně a nevolnosti. Další alternativou jsou potom gelové obklady – mohou složit jako pomůcka při úrazu i jako způsob, jak bojovat s nočním vedrem. Stačí je dát na pár hodin do mrazáku.