Mami, já chci dron aneb průvodce bezradného rodiče
3 min. čtení

Mami, já chci dron aneb průvodce bezradného rodiče

Také si vaše ratolest přeje od Ježíška létající kvadrokoptéru s HD kamerou, outdoor i indoor verzí a modulem GPS? Postáváte bezradně v prodejnách s hračkami a stále si nemůže vybrat ten správný kousek? Poradíme vám, jak na to a nabídneme opravdu vyzkoušené modely.

 

Zrádná tři písmenka aneb značení

Jako první si u dronů určitě všimnete tří písmen za jejich názvem. Jsou důležité nebo jde jen o pomůcku pro profíky? První varianta je správně. Pojďme se podívat na to, co nám tyto zkratka říkají.

 

RTF alias Ready to fly

Ideální dron pro začátečníky. Vše potřebné už je v balení, snad kromě baterií do ovladačem. Dron stačí nastartovat a začít si hrát – pro děti ideální.

 

BNF alias Bind and fly

Tento dron je nutné párovat s vlastním ovladačem. Pokud nic takovému doma nemáte, nepůjde o produkt pro vás. Později si na něj však vzpomenete, až oceníte výhodu jednoho ovladač pro více modelů. Hraní s drony je totiž návykové!

 

FPV alias First person view

Tento dron řídíte přesně tak, jako kdybyste sami seděli v jeho kokpitu. Přes tablet nebo chytrý telefon se jednoduše „díváte jeho očima“, a podle toho korigujete ovládání. Jde o super vychytávku pro všechny, kteří už mají s drony nějaké zkušenosti a chtěli by zažít pocit skutečného řízení letadla.

 

ARF alias Almost ready to fly

Tento dron k vám dorazí ve formě stavebnice – jinými slovy, musíte si ho nejdřív sestavit. Tento dárek ocení pokročilí modeláři a teenageři, které baví překonávat své vlastní hranice.

Jaké je ideální cenové rozpětí?

Na kvalitním dronu se nevyplatí šetřit. Pokud nechcete přinést domů něco, co se po prvním ťuknutí rozsype na atomy díky nedokonalému ovládání nebo chybné konstrukci, připravte si k ruce alespoň 2-5 000 Kč. Za takovou cenu už získáte kvalitní drony pro hobby použití s automatickými i manuálními režimy ovládání.

Poradí si s prostředím uvnitř i venku, nabízejí stabilizaci kamery při natáčení a jejich manévrovací schopnosti uspokojí každého nadšence do letectví. Záběry z kamer i fotografie mají dostačující kvalitu i pro tisk a potěší vás i delší výdrž baterie. Ty nejlevnější drony totiž často nevydrží létat ani pět minut, což, jak jistě uznáte, pro kvalitní zábavu rozhodně nestačí.

Prověřený výběr těch nejlepších dronů v této cenové relaci najdete v e-shopu Elektro-produkt.cz. Příjemné ceny a podrobné specifikace každého modelu vám jistě vaše předvánoční nákupy maximálně usnadní! Nakoupíte zde dárky pro celou rodinu rychle a z pohodlí domova. A to rozhodně stojí za vyzkoušení!