Vytvořte dětem obranný štít proti bacilům
2 min. čtení

Vytvořte dětem obranný štít proti bacilům

S nastávajícím zimním obdobím přibývá chřipek, viróz a nachlazení. Zejména v dětském kolektivu není jednoduché se těchto onemocnění zbavit. Proto bychom se měli zaměřit hlavně na prevenci, posílit dětský organismus do takové míry, že bacily nebudou mít šanci.

 

Jak dětem vybudovat silnou imunitu?

Správná obranyschopnost organismu má základ v pestré stravě bohaté na zeleninu a ovoce, v dostatečné pohybové aktivitě na čerstvém vzduchu, zdravém otužování a dostatečném spánku. Snížená imunita má nejčastěji příčinu v neustálém vysedávání dětí u počítače, aniž by se šly proběhnout ven. Na to navazuje nesprávná životospráva sestávající z přeslazených nápojů a jídel z rychlého občerstvení.

 

Čím podpořit zdravý jídelníček?

Další možností, jak posílit dětský imunitní systém, jsou vitamínové doplňky stravy. Vitamíny a minerály podávané touto formou berou ohled na nutriční požadavky dětí daného věku. Řady těchto preparátů jsou odstupňovány podle věku dítěte. Jiné složení mají doplňky stravy určené pro děti navštěvující školku, oproti požadavkům dětí předškolních a školních.

 

Vitamíny, které chutnají

Nemusíte se obávat, že by vitamínové preparáty dětem nechutnaly. V současné době se klade důraz nejen na maximální množství účinných látek, ale i na chuť. Příkladem takových potravinových doplňků jsou produkty značky Vibovit. Jsou určeny pro děti již od 3 let a mají podobu želatinových bonbonů ve tvaru zvířat, dinosaurů nebo písmen. Nejen, že skvěle chutnají, ale navíc obsahují pouze přírodní barviva. Děti se pak na užívání vitamínů těší, protože se stanou jejich zdravým mlsáním.

Starší děti si pochutnají na zábavně tvarovaných cucavých tabletách s příchutí lesních plodů. Obsahují komplex více jak 13 vitamínů a minerálních látek, které plně pokryjí denní nutriční potřebu dítěte.