Jak lze vyřešit nedostatek místa v dětském pokoji?
3 min. čtení

Jak lze vyřešit nedostatek místa v dětském pokoji?

„Pidi-midi“ – tak takto často děti označují něco opravdu velmi malého…nově tak mohou nazývat i svůj malý pokojíček, který jim rodiče zařídí tak, že v něm nemají dostatek místa. Není to však jejich vina! Vždy je lepší mít malý pokojíček než pokojíček žádný. Jen je potřeba ho vhodně zařídit. Jak na to se dovíte v článku níže.

 

Kde lze zařídit dětský pokoj, když samostatná místnost chybí?

V případě, že nemáte pro zařízení dětského pokoje samostatnou místnost, je potřeba celou záležitost vymyslet jinak. Třeba hracím koutkem pro děti, který situujete do jakékoliv jiné místnosti. Hlavní podmínkou je, aby v tomto koutku měly děti co nejvíce klidu pro spánek a psaní domácích úkolů. V rohu obývacího pokoje, v rohu jídelny či v rohu ložnice (takhle o soukromí ale přijdou i rodiče dětí) lze vytvořit komfortní koutek se vším, co děti potřebují. Kromě jiného dětského nábytku vám v tom pomohou multifunkční dětské postele.

Studentská sestava MAGIC – dub/modřín sibiřský

 

Dětské vyvýšené postele můžou nahradit téměř celý pokojíček

O dost menší, ale téměř kompletní pokojíček může představovat dětská vyvýšená postel, ve které děti najdou místo pro spánek, pro práci i pro uložení svých věcí. Tato multifunkční postel může stát v rohu místnosti a doplnit ji můžete třeba o větší dětskou šatní skříň, případně vzít věci dětí do velké šatní skříně pro dospělé a postel spíše doplnit o dětský úložný regál na hračky.

Dětská vyvýšená postel s psacím stolem ANABEL – jilm/bílá lux/cappucino

 

Patrová postel s psacím stolem a šatní skříní je pro stísněné prostory ideální

Mnozí rodiče mají za to, že nemá cenu vymýšlet pro děti hravý dětský koutek a zařízení dětského pokoje pro malé děti posouvají až na někdy příště – až starší syn odejde bydlet na kolej, až se rozhodnete velkou jídelnu předělit sádrokartonem, až…. Přitom svůj vlastní koutek na spánek, hru a práci ocení už i to nejmenší dítě. Ideální pak může být patrová postel s psacím stolem a šatní skříní, které nabízí například e-shop Detske-pokoje-harmonia.cz. Pro dítě takové lůžko představuje vlastní svět v rohu místnosti.

Zařídit dětský pokoj někdy dá velkou práci. Dvojnásob tohle platí v případě, že pro zařízení dětského pokoje nemáte dostatek místa. Předešlé příklady jsou však důkazem toho, že i s omezeným prostorem lze dělat divy. I „pidi-midi“ dětský pokoj je pro děti velkým přínosem.